Fatalne prognozy dla rynku kryptowalut. Cena Bitcona może spaść do 5000 USD

Fatalne prognozy dla rynku kryptowalut. Cena Bitcona może spaść do 5000 USD

Nie tylko nie widać odwilży na rynku kryptowalut, ale będzie jeszcze chłodniej. Taka jest opinia dyrektora generalnego giełdy kryptowalut, który w ciągu ostatnich dwóch dni zwolnił 30% swojego personelu. Trend ten jest wszechobecny w branży od wielu miesięcy i został zaostrzony przez upadek FTX. Czy może być jeszcze gorzej? Jeden ze scenariuszy przewiduje, że Bitcoin spadnie do 5000 USD, czyli poziomu, który ostatni raz odnotowano w marcu 2020 r.

Najpopularniejsza kryptowaluta na świecie znajduje się na trajektorii spadkowej, odkąd w listopadzie 2021 r. osiągnęła cenę prawie 69 000 USD. Najpierw w maju tego roku branżą wstrząsnął upadek TerraUSD, a niedawna implozja giełdy FTX wywołała jeszcze kolejne poruszenie na rynkach. 

Fatalne prognozy dla rynku kryptowalut. Cena Bitcona może spaść do 5000 USD

Źródło: Coindesk

Tak zwana kryptozima przyniosła spadek cen aktywów cyfrowych (w tym NFT), procesy sądowe, bankructwa i utratę miejsc pracy. Jak pisze Bloomberg, do giganta giełd kryptowalut Kraken w zwalnianiu pracowników dołączyły Bybit i Swyftx, które zmniejszają zatrudnienie odpowiednio o 30% i 35%.

Dyrektor generalny Swyftx, Alex Harper, powiedział pracownikom w oficjalnym liście, że branża może zobaczyć więcej „wydarzeń typu czarnego łabędzia” (według teorii czarnego łabędzia czasami dzieją się rzeczy, które – zanim się wydarzyły – uznawane były za niemożliwe), podczas gdy szef Bybit, Ben Zhou, ostrzega: „wkraczamy w jeszcze chłodniejszą zimę, niż się spodziewaliśmy”.

Globalny szef badań Standard Chartered, Eric Robertsen, napisał, że jednym z tych niespodziewanych scenariuszy czarnego łabędzia jest jeszcze większy spadek ceny Bitcoina w przyszłym roku, do 5000 USD. Ten pesymizm podziela dyrektor generalny BlackRock Inc., Larry Fink, który uważa, że ​​„większość” firm kryptowalutowych nie przetrwa skutków upadku FTX.

Europejski Bank Centralny, który nigdy nie próbował ukryć swojej niechęci dla kryptowalut, w zeszłym tygodniu nazwał Bitcoina „nieporęcznym, powolnym i drogim”, dodając, że jest na „drodze do nieistotności” i „nigdy nie był używany w znaczącym stopniu do legalnych transakcji w świecie rzeczywistym”. Prezes EBC, Christine Lagarde, powiedziała w maju, że kryptowaluty są „nic nie warte”.

Fatalne prognozy dla rynku kryptowalut. Cena Bitcona może spaść do 5000 USD

Według najnowszej aktualizacji giełdy NFT Balthazar DAO, listopad ustanowił najsłabszy wynik miesięcznej sprzedaży NFT. Na przykład NFT Bored Ape Justina Biebera, który na początku 2022 roku kosztował go 1,2 miliona dolarów, został niedawno wyceniony na 69 000 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fatalne prognozy dla rynku kryptowalut. Cena Bitcona może spaść do 5000 USD

 0