FBI ostrzega przed inteligentnymi telewizorami i radzi użyć taśmy klejącej

FBI ostrzega przed inteligentnymi telewizorami i radzi użyć taśmy klejącej

W Czarny Piątek sprzedaż osiągnęła rekordowe poziomy w wielu krajach. U nas ze względu na taką a nie inną politykę sklepową, nie możemy mówić o szaleństwie zakupowym, ale przykładowo w USA, sprzedaż w tym dniu osiągnęła 7,4 miliarda dolarów w USA, a jednym z najpopularniejszych zakupionych produktów były nowe smart TV - telewizory z wbudowanymi różnorakimi funkcjami przesyłania strumieniowego. Tu postanowiło wkroczyć FBI, jak na ironię ostrzegając przed podsłuchami. FBI ostrzegło, że jeśli ludzie wybiorą nowy inteligentny telewizor w Czarny Piątek, to powinni wiedzieć nieco więcej o swoim nowym zakupie - przede wszystkim, że może to być koszmar bezpieczeństwa. Podobnie jak wszystko, co łączy się z internetem, inteligentne telewizory mogą być otwarte na potencjalne luki, a nawet hakerów.

FBI zaleca użytkownikom umieszczenie "zwykłego kawałka czarnej taśmy na oku kamery" telewizora. Rozwiązanie znane z laptopów przenosi się na inne urządzenia. Następne będą smartfony?

Co gorsza, inteligentne telewizory zwykle są wyposażone w zainstalowany mikrofon, aby użytkownicy mogli kazać telewizorowi zmienić kanał lub odtwarzać ulubione programy lub muzykę. Do tego wiele nowszych modeli inteligentnych telewizorów ma także wbudowaną kamerę. Agencja ostrzega, że jest to idealny przepis na koszmar bezpieczeństwa i prywatności, jeśli nie użytkownik nie zachowa ostrożności, zwłaszcza, że jak wiadomo producenci sprzętu podłączanego do internetu, nie zawsze traktują bezpieczeństwo jako priorytet.

"Oprócz ryzyka, że ​​twój producent telewizora i twórcy aplikacji mogą cię słuchać i oglądać, telewizor może być również bramą dla hakerów, którzy mogą przyjść do twojego domu" - ostrzega FBI. Cyberprzestępca może nie być w stanie uzyskać dostępu do zablokowanego komputera bezpośrednio, ale możliwe jest, że niezabezpieczony telewizor będzie tu pełnić rolę backdoora. Hakerzy mogą również przejąć kontrolę nad niezabezpieczonym telewizorem. Będą mogli wykonywać proste rzeczy: zmieniać kanały, bawić się głośnością i pokazywać dzieciom nieodpowiednie filmy, a w najgorszym przypadku mogą włączyć kamerę i mikrofon telewizora w sypialni i dyskretnie cię podglądać". FBI zaleca użytkownikom umieszczenie "zwykłego kawałka czarnej taśmy na oku kamery", co ma być łatwym sposobem na zablokowanie możliwości podglądania. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: FBI ostrzega przed inteligentnymi telewizorami i radzi użyć taśmy klejącej

 0