FBI: Używasz określeń jak "Chad", "red pill" i "looksmaxxing"? Możesz być brutalnym ekstremistą

FBI: Używasz określeń jak "Chad", "red pill" i "looksmaxxing"? Możesz być brutalnym ekstremistą

Jeśli używasz terminów „red pill”, „based”, „looksmaxxing”, a nawet nazw takich jak „Chad” i „Stacey”, to prawdopodobnie jesteś brutalnym ekstremistą. Tak przynajmniej twierdzi FBI.

Popularne na forach określenia jak chad czy red pill, to według FBI oznaka ekstremizmu.

Okazuje się, że FBI ma tajną listę oznaczonych terminów, których używa wewnętrznie, aby wskazać zaangażowanie danej osoby w „brutalny ekstremizm”. Materiały zostały ujawnione przez Oversight Project finansowany przez The Heritage Foundation. FBI zwraca uwagę nie tylko na określone zwroty, ale także na pewne słowa, takie jak „cel”, co jest skrótem od „incel” lub „mimowolny celibat”. Według FBI ta internetowa społeczność mężczyzn uważa, że ​​nie może przyciągać kobiet, w wyniku czego mimowolnie żyje w celibacie. Glosariusz słów FBI wskazuje również na „brutalny ekstremizm na tle rasowym lub etnicznym” oraz listę „kluczowych terminów” dotyczących „niedobrowolnego brutalnego ekstremizmu w celibacie”. Projekt Oversight napisał na Twitterze o dokumentach FBI, wyrażając zaniepokojenie tym, jak FBI przyrównuje mowę online do przemocy. Według FBI używanie powszechnych terminów internetowych, takich jak „redpilled”, jest oznaką „brutalnego ekstremizmu motywowanego rasowo lub etnicznie”. Oto kilka najważniejszych terminów internetowych, które zdaniem FBI mogą być oznaką ekstremizmu.

FBI posiada wewnętrzny glosariusz słów powiązanych z brutalnym ekstremizmem. Według agencji niebezpieczne zwroty to popularne określenia jak, red pill, czy chad...

Użycie terminu "based", które jest w opozycji do "woke" to może być przejaw rasizmu (według FBI).

Red pill” to idea zaczerpnięta z popularnych filmów Matrix, odnosząca się do kogoś, kto kroczy ścieżką prawdy. Ale według FBI może to wskazywać na kogoś, kto ma rasistowskie lub faszystowskie przekonania. FBI uważa, że ​​termin „Chad” jest „terminem charakterystycznym dla rasy, używanym do opisania wyidealizowanej wersji mężczyzny, który odnosi duże sukcesy w zdobywaniu seksualnej i romantycznej uwagi kobiet”. „Stacy” to „wyidealizowana wersja kobiety, która bardzo skutecznie zdobywa seksualną i romantyczną uwagę mężczyzn”. Stacy wybiera Chada zamiast inceli, zauważa FBI. Zdefiniowany przez FBI jako „proces samodoskonalenia z zamiarem stania się bardziej atrakcyjnym”, „looksmaxxing” jest najwyraźniej kolejną oznaką ekstremizmu. FBI uważa również, że ​​użycie terminu „based” – często używanego do opisania opcji, która jest ugruntowana, a nie „woke”, może być oznaką, że dana osoba ma „rasistowską ideologię”.

To nie pierwszy raz, gdy agencja rządowa monitoruje wspólny język jako oznakę ekstremizmu. W zeszłym roku Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego usprawiedliwiał oglądanie wypowiedzi w Internecie, klasyfikując wypowiedzi inne niż oficjalna narracja jako „dezinformację”, a zatem potencjalne zagrożenie terrorystyczne. DHS stwierdził ponadto, że istnieje „środowisko internetowe wypełnione fałszywymi lub wprowadzającymi w błąd narracjami i teoriami spiskowymi oraz innymi formami błędnych, dezinformacyjnych i fałszywych informacji wprowadzanych i/lub wzmacnianych przez zagranicznych i krajowych cyberprzestępców”. 

FBI twierdzi, że glosariusz terminów nie jest ostateczną listą wskaźników brutalnego ekstremizmu, ale raczej narzędziem pomagającym zidentyfikować potencjalne zagrożenia. Ale wiele terminów z listy obserwacyjnej FBI może być i częściej jest używanych w kontekście nieekstremistycznym i w popularnych memach. FBI jest coraz częściej oskarżane o przesadne monitorowanie i nadzorowanie wypowiedzi, do których każdy ma prawo, a te najnowsze odkrycia sugerują, że agencja wcale nie ma zamiaru zwalniać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FBI: Używasz określeń jak "Chad", "red pill" i "looksmaxxing"? Możesz być brutalnym ekstremistą

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł