FCC potwierdza, że Pixel 2 otrzyma ramkę reagującą na gesty

FCC potwierdza, że Pixel 2 otrzyma ramkę reagującą na gesty

Najnowsze przecieki na temat smartfona Pixel 2 wskazują, że model ten nie będzie posiadał tak imponującego wyświetlacza jak jego większy brat, czyli Pixel 2 XL, ale urządzenie trafiło właśnie do Federalnej Komisji Łączności w USA i tym samym uzyskaliśmy potwierdzenie kilku interesujących informacji na jego temat.

Po pierwsze, za produkcję mniejszego smartfona ponownie odpowiadać będzie HTC (warto przypomnieć, że tajwański producent stał za zeszłorocznymi modelami). Z poprzednich doniesień wynika zaś, że opracowanie większego telefonu XL tym razem przypadło LG (render powyżej). Oba urządzenia oferować mają podobny design tylnego panelu z mniejszym niż w ubiegłym roku szklanym panelem w górnej części. Pixel 2 przygotowywany przez HTC nie otrzyma jednak tak cienkich ramek wokół ekranu o proporcjach 2:1, który trafi do wersji XL od LG (zapewne nie będzie to też panel OLED). W zamian otrzymać ma jednak dwa głośniki przednie oferujące audio w stereo oraz wsparcie dla gestów wykonywanych przez ściskanie smartfona, co zapożyczono z tegorocznego flagowca HTC, czyli U11.

Wygląda na to, że zlecenie przez Google przygotowania tegorocznych smartfonów Pixel dwóm różnym producentom zaowocuje wyraźnie różniącymi się produktami

Zdjęcie Pixel 2

W tym przypadku funkcja ta nazywać będzie się Active Edge i domyślnie ściśnięcie telefonu uruchamiać ma Google Assistant, ale zapewne będziemy mogli samodzielnie przypisać pożądane opcje. W trakcie testów FCC sprzęt działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0.1 z najnowszą sierpniową aktualizacją bezpieczeństwa. Sugerować może to, iż niedługo doczekamy się oficjalnej zapowiedzi nowego Androida w finalnej wersji i w końcu poznamy jego pełną nazwę (według przecieków nastąpi to już 21 sierpnia). Niestety potwierdza się także, że nowe Pixele nie otrzymają złącza słuchawkowego minijack. Na tegoroczne smartfony Google przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ ich premiera spodziewana jest dopiero w październiku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: FCC potwierdza, że Pixel 2 otrzyma ramkę reagującą na gesty

 0