FedEx odmówił wysłania telefonu Huawei z Wielkiej Brytanii do USA

FedEx odmówił wysłania telefonu Huawei z Wielkiej Brytanii do USA

Wydawać by się mogło, że sytuacja nie może się już w przypadku Huawei pogorszyć, ale amerykańskie firmy wymyślają kreatywne sposoby, by udowodnić, że wszystko jest możliwe. Cały ten bałagan rozpoczął się wraz z nałożeniem paraliżujących umowy biznesowe sankcji na Huawei, które zabraniały im korzystać z technologii należącej do amerykańskich firm. Nałożenie blokady nie zmieniło jednak mocno sytuacji Huawei na amerykańskim rynku - ich urządzeń i tak praktycznie nie można było kupić w USA, jednak jeśli ktoś bardzo się uparł, to nie było to niemożliwe. Sytuacja się właśnie zmieniła o czym przekonała się redakcja PCMag, chcąc przesłać swój smartfon Huawei z biura z Anglii do USA.

Blokada smartfonów Huawei przybrała nowe oblicze. Teraz może być niemożliwe nawet wysłanie urządzenia do USA.

Angielski oddział PCMag posiadał egzemplarz P30 Pro, którego potrzebowało biuro z Nowego Jorku. Paczkę wysłano za pośrednictwem Royal Mail, a na terenie USA przejął ją FedEx. Pięć godzin później przesyłka była w drodze powrotnej z adnotacją, że rządowe działania przeciw Huawei są powodem odesłania. PCMag zwrócił się do FedEx o wyjaśnienie tej absurdalnej sytuacji, jednak pozostawiono to bez odpowiedzi. Działanie takie stanowi niebezpieczny precedens dla wszystkich istniejących smartfonów Huawei, które są wysyłane z i do USA. Oczywiście obecnie urządzenia te nie mogą być oficjalnie tam sprzedawane, jednakże z pewnością spora liczba telefonów i tak znajduje się na terenie Ameryki u recenzentów czy influencerów.

Może to jednorazowy przypadek, który nie powtórzy się w przyszłości, zwłaszcza, że nie ma żadnych podstaw prawnych, na podstawie których FedEx mógłby odmówić dostarczenia urządzenia, więc interesujące będzie, jak to się dalej potoczy. Takie działania mogą utorować drogę dla bardziej restrykcyjnych zachowań innych organizacji rządowych. Jest całkowicie możliwe, że osoba z telefonem Huawei może zostać zatrzymana na granicy po prostu dla posiadania urządzenia. Podejrzenia padające na Huawei mogą by usprawiedliwiane działalnością wywiadowczą chińskiego rządu, jednak wszystko to idzie w zdecydowanie złym kierunku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: FedEx odmówił wysłania telefonu Huawei z Wielkiej Brytanii do USA

 0