FIFA 18 sprzedała się świetnie. EA Sports chwali się statystykami

FIFA 18 sprzedała się świetnie. EA Sports chwali się statystykami

FIFA od lat wzbudza wiele kontrowersji głównie za sprawą niepotwierdzonego przez Electronic Arts handicapu pomagającemu w danym meczu słabszemu pod wieloma względami przeciwnikowi. Pomimo tego najpopularniejsza seria piłkarska sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami jej wydawcy czego dowodem są najnowsze statystyki, którymi pochwaliło się Electronic Arts. Chociaż dotyczą one FIFY 18, czyli gry schodzącej powoli z tronu i ustępującej miejsca FIFIE 19, tak zdecydowanie warto im się przyjrzeć, ponieważ pokazują mocną dominację wśród tego rodzaju produkcji. Otóż z danych EA Sports wynika, iż od momentu debiutu we wrześniu ubiegłego roku FIFA 18 rozeszła się w łącznej liczbie aż 24 milionów egzemplarzy i to oczywiście na całym świecie.

FIFA 18 rozeszła się w łącznej liczbie 24 milionów kopii co daje jej pozycję lidera wśród gier sportowych. 

FIFA 18 sprzedała się świetnie. EA Sports chwali się statystykami

Swój sukces może świętować również FIFA Mobile dedykowana smartfonom bądź tabletom, którą zainstalowano 193 milionów razy, co jest fenomenalnym wręcz rezultatem. Reasumując, wszystkie produkty wchodzące w skład marki FIFA sprzedały się dotychczas w liczbie 260 milionów sztuk, utrzymując pozycję bezwzględnego lidera wśród gier sportowych. Aaron McHardy, producent wykonawczy FIFA stwierdził, że piłka nożna jest sportem mogącym jednoczyć ludzi na całym świecie poprzez zabawę wliczając w to także wirtualne doświadczenia w postaci gier FIFA. Jego zdaniem bez wątpienia dla milionów ludzi franczyza FIFA stała się czymś bardzo istotnym w życiu, co potwierdzają najnowsze statystyki, zapewne obejmujące nie tylko bezpośrednią dystrybucję, ale też ilość godzin spędzonych w grze.

Niestety podobnym sukcesem raczej nie może pochwalić się Pro Evolution Soccer, czyli jedyny aktualnie konkurent FIFY. Jak wynika z wielu doniesień obecny na rynku od końcówki sierpnia PES 2019 po utracie na rzecz właśnie FIFY 19 licencji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań, a wielu ekspertów wietrzy mu rychły koniec, jeżeli nie nastąpią poważne zmiany. Pochodzące z Wielkiej Brytanii statystyki Chart-Track potwierdzają, iż sprzedaż najnowszej odsłony produkcji spadła o 42% względem ubiegłorocznej odsłony. Jedyną szansą może okazać się zmiana obecnej formy symulacyjnej rozgrywki na tą zbliżoną do FIFY. Bez wątpienia brak realnej konkurencji nie pomaga samej FIFIE, której twórcy w opinii wielu spoczęła na laurach i teraz tylko odcina kuponiki od następnych części.

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 18 sprzedała się świetnie. EA Sports chwali się statystykami

 0