FIFA 19 może umożliwić rozgrywkę cross-play

FIFA 19 może umożliwić rozgrywkę cross-play

Już wkrótce Electronic Arts może spełnić marzenie wielu posiadaczy FIFY implementując funkcję wspólnego grania między różnymi platformami.

Cross-play bez wątpienia zyskuje coraz większą popularność wśród fanów wirtualnej rozrywki (idealnym przykładem jest Fortnite i połączone serwery między posiadaczami PC oraz Xbox One). Ogółem funkcja ta umożliwia wspólną rozgrywkę pomiędzy osobami z różnych platform. Niestety nie wszystkim nowa funkcja przypadła do gustu. Microsoft jakiś czas temu próbował nawiązać kontakt z Sony w kwestii połączenia obu konkurencyjnych urządzeń, ale włodarze japońskiej firmy kategorycznie odmówili. O ile twórcy PlayStation 4 pozostają głusi na wszelkie argumenty swej społeczności, tak w przypadku Electronic Arts sprawa wydaje się dużo łatwiejsza, zwłaszcza jeżeli pod uwagę weźmiemy ostatnią wypowiedź przedstawiciela popularnego wydawcy.

Electronic Arts pozytywnie patrzy w stronę wspólnego grania między platformami, co oznacza, że może wprowadzić to rozwiązanie do FIFY

FIFA 19 może umożliwić rozgrywkę cross-play

W wywiadzie dla Eurogamera Matt Prior powiedział, że choć nie może na ten moment zdradzać jakichkolwiek szczegółów, to deweloperzy patrzą na wspomniane rozwiązanie korzystniej niż jeszcze kilka lat temu. Obecnie przyglądają się poszczególnym aspektom wspólnego grania, co oznacza, że w przyszłości nadejdzie dzień, kiedy całość zostanie zaimplementowana do FIFY. Niestety wymaga to dość sporej pracy w tym dodatkowych ustaleń między producentami konsol, a przypadek Microsoftu oraz Sony wydaje się beznadziejny. Tak czy inaczej, wprowadzenie tegoż rozwiązania spełniłoby marzenia nie jednego maniaka kopanki od Electronic Arts. Zwłaszcza jeżeli widzimy jak cross-play sprawdza się w produkcjach pokroju Fortnite czy Rocket League.

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 19 może umożliwić rozgrywkę cross-play

 0