FIFA 19 pokaże jak zgranie wpływa na statystyki zawodników w Ultimate Team

FIFA 19 pokaże jak zgranie wpływa na statystyki zawodników w Ultimate Team

EA Sports stara się jak może, aby FIFA 19 była jedną z najlepszych odsłon serii, a także przekonała fanów do zakupu. Tym razem Electronic Arts postanowiło przedstawić jedną z ciekawszych nowości obejmujących słynną chemię zawodników dostępnych w grze czyli, innymi słowy, chodzi o ich zgranie w ekipie. We wcześniejszych częściach sposób działania tego mechanizmu był niezwykle prosty, otóż chemia wpływała na statystyki danego piłkarza polepszając mu np. strzały, ale tajemnicą pozostawała kwestia, jakie konkretnie elementy usprawniano — dalekie strzały, siłę lub może jeszcze coś innego. Wpływało to też na wybór konkretnego stylu, który należy przypisać naszemu podopiecznemu — snajpera, architekta, kończącego, architekta, motorniczego, a może strażnika.

EA Sports pokazało w jaki sposób chemia zawodników wpływa na ich poszczególne atrybuty.

FIFA 19 pokaże jak zgranie wpływa na statystyki zawodników w Ultimate Team

FIFA 19 pokaże jak zgranie wpływa na statystyki zawodników w Ultimate Team

W FIFIE 19 dostaniemy te ważne dane na tacy. Elektronicy na powyższym przykładzie Paulo Dybali pokazali jak opcja zadziała w praktyce. Na obrazku doskonale widzimy, że zgranie oraz chemia przyczynią się do wzrostu wykończenia z 84 do 94 punktów, co w trakcie meczu ma oczywiście kolosalne znaczenie. Natomiast wprowadzenie takiego rozwiązania otworzy nam oczy, w co konkretnie powinniśmy pójść. Warto podkreślić, że teoretycznie chemia pomiędzy piłkarzami to istotny element trybu Ultimate Team, ponieważ dzięki niej postaci lepiej komunikują się na murawie. Zgranie zwiększa się, jeśli w drużynie mamy osoby z tą samą narodowością, przynależnością klubową (wówczas jest perfekcyjny zielony link) oraz ewentualnie jeżeli pochodzą bezpośrednio z tej samej ligi.

Zobacz: FIFA 19 - demo, wczesna wersja oraz dostępne edycje gry

Co ciekawe nie jest to jedyna zmiana w nadchodzącej produkcji. Kolejna dotyczy bezpośrednio otwieranych paczek. Mianowicie w związku z kontrowersjami, jakie w ostatnim czasie wywołały mikropłatności EA Sports postanowiło zaimplementować widoczny przy danej paczce procent szans na trafienie karty z zawodnikiem o określonej ocenie. Niestety nie wiemy jak konkretnie system działa, ale pomysł wydaje się dobry, jeśli uchroni nas przed masowym otwieraniem paczek. Ponadto FIFA 19 wniesie też odmieniony system strzałów, a także przebudowane opcje taktyki meczowej to tylko mały przedsmak tego, co nas czeka. Oby finalnie EA nie zepsuło gameplayu zaraz po wydaniu pierwszego patcha jak to ma w zwyczaju, a będzie w porządku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 19 pokaże jak zgranie wpływa na statystyki zawodników w Ultimate Team

 0