FIFA 21 - EA umożliwia sprawdzenie zawartości paczki przed jej zakupem

FIFA 21 - EA umożliwia sprawdzenie zawartości paczki przed jej zakupem

Loot boxy w grach od dawna budzą kontrowersje, które nie ominęły także serii FIFA. Jednym z zarzutów przytaczanych przez graczy jest fakt, że wydając realne pieniądze tak naprawdę kupujemy kota w worku, dodatkowo czasami nie otrzymując wewnątrz nic ciekawego. EA Sports najwyraźniej wzięło sobie do serca krytyczne głosy płynące z różnych grup w tym organizacji zajmujących się problemem uzależnień i hazardu, ponieważ wprowadziło do FIFA Ultimate Team opcję podglądu paczek z kartami przed ich otwarciem. Należy zaznaczyć, że funkcję tę zaimplementowano w ramach wydarzenia Festival of FUTball. Treści zdobytej wcześniej za różną aktywność w tym standardowych paczek nie da się przejrzeć nową metodą. Co ciekawe podgląd podlega limitowi czasowemu i przykładowo nabywając inną paczkę, musimy odczekać przeszło 20 godzin.

EA w ramach wydarzenia Festival of FUTball pozwala sprawdzić zwartość paczek w FIFA Ultimate Team przed ich otwarciem.

FIFA 21 - EA umożliwia sprawdzenie zawartości paczki przed jej zakupem

Jeśli chcemy skorzystać ze wspomnianego rozwiązania, to należy przejść do sklepu, a następnie wybrać paczkę z opcją "Zajrzyj do paczki". W sytuacji, gdy nie zdecydujemy się na jej zakup, zawartość zmieni się dopiero po upływie przytoczonych godzin. Takie rozwiązanie stanowi dla graczy pewną przewagę i zapewne z tego względu nie trafi do gry na stałe. Z drugiej strony komu chciałoby się czekać prawie dobę, by przetasować zawartość? Electronic Arts najpewniej sprawdza, jak taka koncepcja sprawdzi się w ich produkcji i jak zareaguje społeczność. FIFA Ultimate Team oraz mikropłatności stanowią dla wydawcy ogromne źródło przychodu.

W roku fiskalnym 2021 za 31% całkowitego przychodu EA (około 1,62 miliarda dolarów) odpowiadał tryb FIFA Ultimate Team. Nie jest tajemnicą, że różne organizacje m.in. w Stanach Zjednoczonych analizują wpływ loot boxów na graczy i ich ewentualnie powiązanie z hazardem. Wyniki mogłyby przyczynić się do wprowadzenia regulacji prawnych dotykającymi producentów gier zawierających mikropłatności. Ogółem od 1 kwietnia 2020 do 31 marca 2021 roku Elektronicy odnotowali przychód netto w wysokości 5,6 miliarda dolarów, z czego ok. 4 mld pochodzi z gier oraz usług.

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 21 - EA umożliwia sprawdzenie zawartości paczki przed jej zakupem

 0