FIFA 22 - wyciekło sporo szczegółów. EA Sports odwołuje beta testy

FIFA 22 - wyciekło sporo szczegółów. EA Sports odwołuje beta testy

"Elektronicy" zapowiadali, że w najbliższym czasie rozpoczną się beta testy FIFY 22. Wczesna wersja gry trafiła już do niewielkiego grona osób. Część z nich podzieliła się w sieci szczegółami na temat zmian w rozgrywce. Niektórzy nawet umieścili na Twitterze screeny ukazujące różne elementy gry. W sumie wypłynęło naprawdę sporo konkretów, które na tym etapie miały pozostać tajemnicą. EA Sports, chcąc uniknąć kolejnych przecieków, najprawdopodobniej odwoła beta testy. A czego dowiedzieliśmy się dzięki insiderom, którzy mogli spędzić trochę czasu z najnowszą odsłoną piłkarskiej serii? Przecieki dotyczyły przede wszystkim gry defensywnej, ale także na przykład systemu wyboru zawodnika, którego chcemy w danej chwili kontrolować. Czeka nas także więcej możliwości w ustawieniach stylu gry w ofensywie.

Podczas testów wczesnej wersji FIFY 22 wyciekło sporo szczegółów na temat zmian w rozgrywce. EA Sports, aby uniknąć kolejnych przecieków, najprawdopodobniej odbierze graczom dostęp do bety.

Jedna ze zmian dotyczy zmiany kontrolowanego piłkarza w defensywie. Jeśli wciśniemy R3, oznaczona zostanie trójka zawodników najbliżej piłki. Żeby wybrać jednego z nich, należy wychylić prawy analog w jego kierunku. Nie zniknie przy tym klasyczny sposób zmiany zawodnika za pomocą R1/RB. Pressing drugim zawodnikiem nie będzie już tak skuteczny, jak dotychczas. Kolega, którego wezwiemy do pomocy przy odbiorze piłki, będzie nas wspierał jedynie przez kilka sekund, prawdopodobnie maksymalnie cztery. Z kolei w ustawieniach taktycznych otrzymamy dużo więcej swobody. Zamiast kilku poziomów dotyczących poszczególnych aspektów gry, otrzymamy suwaki z zakresem od 0 do 100. Testerzy narzekali natomiast na zbyt łatwe strzelanie bramek po dośrodkowaniach w pole karne.

Jeden z użytkowników opublikował na Twitterze ujęcie nowej mapy cieplnej, czyli funkcji pokazującej, w których obszarach boiska dany piłkarz najczęściej występował. W jej ramach pojawi się statystyka o nazwie "oczekiwane bramki", dzięki której dowiemy się, jakie były szanse na strzelenie gola z danej pozycji i w danej sytuacji. Z mniejszych nowinek - na początku meczu, podczas prezentacji, zawodnicy będą mieli na sobie klubowe bluzy. Po sieci krąży też plotka, że FIFA 22 dużych zmian w grafice doczeka się wyłącznie na konsolach nowej generacji - Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 - a wersja pecetowa będzie tak naprawdę jedynie "aktualizacją składów".

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 22 - wyciekło sporo szczegółów. EA Sports odwołuje beta testy

 0