FIFA 23 może być największą grą z serii, uważa Electronic Arts

FIFA 23 może być największą grą z serii, uważa Electronic Arts

FIFA 23 jest ostatnią odsłoną popularnej serii gier piłkarskich EA Sports wydawaną na mocy licencji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Od tego roku Electronic Arts będzie udosępniać produkcje piłkarskie pod nową nazwą EA Sports Football Club. Okazuje się, że finalna FIFA osiąga kamień milowy marki.

FIFA od EA Sports jest z nami od lat 90. przez te wszystkie lata zyskując status kultowej. Jednak w ostatnich latach seria pozostaje obiektem krytyki za małą liczbę zmian i jechanie na tych samych rozwiązaniach co poprzednie części. Krótko mówiąc, Electronic Arts wciska nam prawie identyczny produkt tylko w innym opakowaniu i za wysoką cenę. Mimo tego FIFA 23 ma stać się największą grą w historii franczyzy. We wtorek EA przedstawiło wyniki finansowe za trzeci kwartał. „Od początku roku rezerwacje netto z franczyzy FIFA wzrosły o 4%” - powiedział dyrektor generalny Andrew Wilson podczas telekonferencji.

Według EA FIFA 23 może być największą odsłoną z całej serii.

 

EA stwierdziło również, że FIFA 23 „dostarczyła rekordowego zaangażowania w trzecim kwartale”, odnosząc się do trzymiesięcznego okresu zakończonego 31 grudnia 2022 r. FIFA 23 zadebiutowała we wrześniu 2022 roku i w pierwszym tygodniu przyciągnęła rekordową dla serii liczbę 10,3 miliona graczy. pod względem liczby graczy w pierwszym tygodniu. Przykładowo w FIFĘ 22 w ciągu pierwszy 10 dni zagrało 9,1 mln osób.

Warto wspomnieć, że EA ogłosiło zakończenie wsparcia dla Apex Legends Mobile oraz Battelfield Mobile. VentureBeat informuje, że EA zamknie również studio deweloperskie odpowiedzialne za mobilną wersję strzelanki Battlefield. Industrial Toys, studio kierowane przez założyciela Bungie i byłego dyrektora generalnego Alexa Seropiana, które EA nabyło w 2018 roku. Apex Legends Mobile wystartował w maju 2022 roku i został okrzyknięty grą roku w App Store i Google Play w zeszłym roku. Jak widzimy poziom zainteresowania graczy nie był dla EA wystarczający, więc postawiono zlikwidować projekt.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 23 może być największą grą z serii, uważa Electronic Arts

 0