FIFA 23 otrzyma funkcję cross-play? Jest też dobra wiadomość dla graczy pecetowych

FIFA 23 otrzyma funkcję cross-play? Jest też dobra wiadomość dla graczy pecetowych

Tom Henderson przedstawił kilka interesujących doniesień na temat nadchodzącej odsłony piłkarskiej serii. Wynika z nich, że FIFA 23 otrzyma funkcję cross-play!

FIFA od lat łączy miliony graczy, którzy toczą między sobą piłkarskie boje z padami w dłoniach (ktoś gra jeszcze w FIF-ę na klawiaturze?), ale do tej pory nigdy nie dawała możliwości zabawy między użytkownikami poszczególnych platform. Całkiem prawdopodobne, że w tym roku sytuacja ulegnie zmianie. Tom Henderson, znany branżowy leaker, poinformował, że funkcja cross-play pojawi się w FIF-ie 23 we wszystkich dostępnych trybach. Między sobą zagrają posiadacze pecetów oraz konsol PlayStation i Xbox (o Switchu i o Stadii ceniony informator nie wspomniał, co może oznaczać, że cross-play te platformy ominie).

FIFA 23 prawdopodobnie otrzyma funkcję cross-play. W końcu zagrają przeciwko sobie posiadacze pecetów oraz konsol PlayStation i Xbox.

To nie wszystkie doniesienia Hendersona o najnowszej FIF-ie. Dziennikarz wspomniał, że w grze zadebiutują męskie oraz żeńskie Mistrzostwa Świata. Aby było to możliwe, EA Sports musiało kupić licencje na wszystkie najważniejsze światowe ligi. "Elektronicy" spędzają także sporo czasu na usprawnianiu wprowadzonego w ubiegłym roku systemu Hypermotion, odpowiedzialnego za animacje piłkarzy. Pracujący nad nim zespół rzekomo ulepszył technologię "dziesięciokrotnie" w porównaniu do FIF-y 22. Od teraz nie ma konieczności stosowania kombinezonów Xsens (jak w ubiegłym roku), ponieważ animacje są przechwytywane... podczas prawdziwych meczów, przy wykorzystaniu stadionowych kamer.

Henderson słyszał też plotki, że FIFA 23 może stać się grą free-to-play, ale nie potwierdziły tego źródła, dzięki którym zdobył informacje przedstawione w powyższych akapitach. Pewne jest natomiast to, że tegoroczna odsłona trafi na PC w pełnoprawnej, nieobciętej wersji, tak jak to miało miejsce w przypadku FIF-y 22. Jednak gracze pecetowi muszą się w związku z tym pogodzić ze wzrostem wymagań sprzętowych (pewnie nieznacznym, zwłaszcza jeśli idzie o te minimalne). FIFA 23 prawdopodobnie będzie też ostatnią edycją serii, która ukaże się pod tym tytułem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 23 otrzyma funkcję cross-play? Jest też dobra wiadomość dla graczy pecetowych

 0