FIIO wypuszcza klawiaturę mechaniczną KB3 dla audiofilów. Wygląda świetnie

FIIO wypuszcza klawiaturę mechaniczną KB3 dla audiofilów. Wygląda świetnie

W erze, w której gniazda słuchawkowe są coraz rzadziej wykorzystywane, nowa klawiatura Fiio KB3 idzie w przeciwnym kierunku, oferując nie jedno, ale dwa gniazda słuchawkowe, a to dlatego, że KB3 to nie tylko klawiatura - ale także DAC i wzmacniacz HiFi, a to wszystko w cenie 150 USD.

Fiio jest znanym w kręgach muzycznych producentem przenośnych odtwarzaczy muzycznych oraz wzmacniaczy słuchawkowych. Choć ich popularność zmalała, gdy smartfony przejęły część ich funkcji, to wciąż są poszukiwane przez osoby, które od dźwięku oczekują czegoś więcej i są gotowe za to zapłacić. Teraz Fiio prezentuje dość nietypowy, jak dla siebie, produkt. Klawiaturę, która oprócz klawiszy, posiada również wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

Dobrze wyglądająca klawiatura mechaniczna z wbudowanym DAC'iem i wzmacniaczem słuchawkowym? To naprawdę ciekawa propozycja.

Klawiatura Fiio KB3 łączy się z komputerem Mac lub PC za pomocą USB, wykorzystując dwa wewnętrzne konwertery DAC CS43131 oraz wzmacniacze o niskim poziomie szumów do reprodukcji dźwięku. Obsługuje pliki do 32 bitów/384 kHz oraz wykorzystuje DSD256 dla wyższych częstotliwości próbkowania. Dla entuzjastów dźwięku oznacza to lepsze doznania słuchowe niż te, które zapewnia technologia Bluetooth lub zwykłe gniazdo słuchawkowe w komputerze - zwłaszcza przy zintegrowanej karcie. Dźwięk z KB3 jest przekazywany za pomocą standardowego gniazda jack 3,5 mm lub 5,4 mm.

Gniazda słuchawkowe znajdują się po lewej stronie klawiatury, naprzeciwko wygodnego pokrętła regulacji głośności. Klawiatura jest dość kompaktowa - ma popularny układ 75%, który pomija klawiaturę numeryczną i niektóre klawisze funkcyjne. Oferuje hotswap, umożliwiając wymianę dołączonych przełączników Gateron G Pro 3.0 na kompatybilne z MX. KB3 oferuje także podświetlenie RGB dla poszczególnych klawiszy, a nakładki na klawisze są półprzezroczyste. Klawiatura ma aluminiową obudowę wypełnioną piankowymi podkładkami, które eliminują dźwięki charakterystyczne dla niektórych klawiatur.

Fiio KB3 jest obecnie dostępna w oficjalnym sklepie Fiio na platformie AliExpress . Zamówienia złożone teraz będą wysyłane pod koniec grudnia. Warto zauważyć, że dostępne są różne wersje, w tym wersja z funkcją Bluetooth, inna niż wersja HiFi, a także bardziej podstawowa wersja, która nie zawiera przełączników ani klawiszy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIIO wypuszcza klawiaturę mechaniczną KB3 dla audiofilów. Wygląda świetnie

 0