Film na podstawie gry Portal wciąż powstaje. Pod okiem J.J. Abramsa

Film na podstawie gry Portal wciąż powstaje. Pod okiem J.J. Abramsa

Jest wiele gier, które zasługują na udaną ekranizację. Niestety, z jakiegoś powodu przedsięwzięcia tego rodzaju zwykle kończą się klepą. Wystarczy wspomnieć chociażby wyjątkowo marnej klasy twórczość Uwe Bolla czy niedawny, ganiony za niemal wszystko Mortal Kombat (średnia ocen filmu w portalu Metacritic to raptem 4,4/10). Jednak gracze mogą mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczą o wiele lepsze produkcje. Nadzieja m.in. w Sony, które tworzy ekranizację serii Uncharted (jej budżet to 120 milionów dolarów). Możliwe, że otrzymamy w końcu także filmową adaptację gry Portal. Przez osiem lat od pierwszej wzmianki na jej temat nie dowiedzieliśmy się o niej prawie nic, ale okazuje się, że prace wciąż trwają. Prowadzi je studio Bad Robot, należące do J.J. Abramsa.

Studio Bad Robot, należące do J.J. Abramsa, znanego producenta i reżysera (m.in. filmów Star Trek XI i Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy), wciąż tworzy ekranizację gry Portal, zapowiedzianą osiem lat temu. Obecnie trwają prace nad scenariuszem.

J.J. Abrams to jeden z wiodących współtwórców nowych Gwiezdnych wojen oraz reżyser takich filmów, jak Star Trek XI czy Star Wars: Przebudzenie Mocy. Po latach milczenia twórca przyznał, że jego studio Bad Robot w dalszym ciągu pracuje nad ekranizacją gry Portal na zlecenie wytwórni Warner Bros. Nie zdradził przy tym zbyt wielu szczegółów, ale według niego zleceniodawca jest zadowolony z kierunku, w jakim podąża projekt. Obecnie trwają prace nad scenariuszem, ale nie wiadomo, kto za niego odpowiada. Według Abramsa, film ma duży potencjał m.in. ze względu na narrację ograniczoną przez to, że główna bohaterka jest niema.

Portal to produkcja studia Valve (tego samego, które odpowiada za serię Half-Life), która doczekała się dotychczas dwóch odsłon. Premiera pierwszej miała miejsce w 2007 roku, a drugiej cztery lata później. W obu przypadkach mamy do czynienia z grą logiczną, której główną bohaterką jest Chell, kobieta zmuszona do rozwiązywania wymyślnych, przestrzennych łamigłówek przy użyciu nowatorskiego urządzenia o nazwie Aperture Science Handheld Portal Device (ASHPD). Gadżet pozwala na tworzenie tytułowych portali, łączących dwa różne punkty w przestrzeni, praktycznie na dowolnej płaskiej powierzchni. Obie części Portal spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Średnia ocen "jedynki" w portalu (sic!) Metacritic to 9,0/10, a "dwójki" - aż 9,5/10.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Film na podstawie gry Portal wciąż powstaje. Pod okiem J.J. Abramsa

 0