Final Fantasy VII Remake - zwiastun sugeruje kolejny mocny ekskluzyw PS4

Final Fantasy VII Remake - zwiastun sugeruje kolejny mocny ekskluzyw PS4

Po przeszło czterech latach od pierwszej zapowiedzi, Square Enix w końcu zaczyna prezentować konkretne materiały z niezwykle wyczekiwanego Final Fantasy VII Remake, czyli remake’u kultowego jRPG z 1997 roku. Tym razem twórcy udostępnili nowy zwiastun przygotowany na Tokyo Game Show (TGS) i wygląda na to, że warto było tak długo czekać na odświeżoną wersję tego klasyka sprzed ponad 20 lat. Gra zapowiada się na spełnienie marzeń wszystkich fanów pierwowzoru, tym bardziej, że ci od lat domagali się od Square Enix remake’u tej kultowej gry. Biorąc zaś pod uwagę zapowiedzi producenta, otrzymać mogą oni więcej niż oczekiwali, ponieważ Final Fantasy VII Remake wyraźnie rozrósł się poza to, co oferował oryginał, dlatego też twórcy zdecydowali się podzielić ten tytuł na części, ale każda z nich pod względem zawartości stanowić ma praktycznie pełnoprawną grę, na dziesiątki godzin zabawy.

Gra zapowiada się na spełnienie marzeń wszystkich fanów pierwowzoru, tym bardziej, że ci od lat domagali się od Square Enix remake’u tej kultowej gry.

Wróćmy jednak do zwiastuna, który w ramach dwu- i półminutowego materiału prezentuje nam wiele scen spoza początku gry, dotychczas pokazywanego przez Square Enix. Możemy zobaczyć tu wiele znajomych twarzy, w tym choćby Don Corneo i Turksów, nową wersję mini gry na siłowni czy dwa summony bojowe wspomagające nas w walce. Najciekawsze zdają się być jednak fragmenty, które ujawniają zupełnie nowe rzeczy dodane przez producenta do remake’u, takie jak walka z bossem Reno, zupełnie nowy członek SOLIDER itd. (fani na pewną znajdą tu wiele smaczków). Do tego, gra prezentuje się naprawdę bardzo dobrze od strony technicznej i powinna wpisać się w bardzo wysoki poziom „ekskluzywów” PlayStation obecnej generacji.

Mieliśmy okazję osobiście zapoznać się z demem Final Fantasy VII na tegorocznych targach Gamescom i musimy przyznać, że to, co mogliśmy zobaczyć, nastraja nas bardzo pozytywnie do tego tytułu. Przypominamy, że premiera pierwszej części gry planowana jest na 3 marca przyszłego roku i niestety nie wiemy, jak długo przyjdzie na poczekać na kolejne epizody, ale ich produkcja powinna następować zdecydowanie szybciej, ponieważ twórcy mają już gotową technologię. Jak na razie Final Fantasy VII Remake potwierdzono tylko na PlayStation 4 i nie wiemy, czy Sony ma jedynie czasową wyłączność na ten tytuł, czy też gra w ogóle nie ukaże się na innych platformach.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Final Fantasy VII Remake - zwiastun sugeruje kolejny mocny ekskluzyw PS4

 0