Final Fantasy XV zalicza obsuwę - gra ukaże się pod koniec listopada

Final Fantasy XV zalicza obsuwę - gra ukaże się pod koniec listopada

Jak na grę tworzoną rzekomo dziesięć lat, dwa dodatkowe miesiące to może i niedużo, niemniej jednak fani serii i gatunku mogą poczuć się zawiedzeni - tak, po kilku plotkach Square-Enix oficjalnie potwierdziło przesunięcie Final Fantasy XV na 29 listopada.

Według wydawców, dodatkowy czas "pozwoli teamom developerskim na dalsze dopracowanie gry i przeprowadzanie kontroli jakości, tak, aby produkt końcowy spełnił oczekiwania fanów, jak i twórców". Zważywszy na to, że obydwie konsolowe wersje nie chodziły wcześniej nawet w 1080p, ani stałych 30 klatkach na sekundę, nie jest to być może nic dziwnego. Ostatnia, zademonstrowana na E3, wersja gry pokazała duży postęp, ale jeszcze daleko było jej do ideału.

Jutro, 16 sierpnia, Square Enix wypuści 30-minutowy filmik prezentujący rozgrywkę z najnowszej wersji gry.

Pierwotnie gra miała ukazać się jednocześnie na całym świecie 30 września. Ciekawe czy ewentualna premiera PS4 Neo miała na to wpływ (o tym, czy takowa się odbędzie, dowiemy się 7 września). Listopad to bardzo "gorący" okres - dużo można na nim zyskać, gdy wydawcom uda się wstrzelić z datami wydania i koniunkturą rynku; można też jednak dużo stracić, gdyż panuje wtedy przesyt gier i nie każdej udaje się osiągnąć pożądaną sprzedaż. Final Fantasy XV będzie rywalizować z Call of Duty: Infinite Warfare, Battlefield 1 i Titanfallem 2. Dla zagorzałych fanów serii (pytanie - ile ich zostało?) to nie będzie problem - gorzej z potencjalnie nowymi nabywcami, którzy mogą być już do tego czasu zbyt pochłonięci (i spłukani) innymi grami, by jeszcze wysupłać gotówkę na FFXV.

Jeśli ukaże się w tym roku PS4 Neo, to niewątpliwie Square i Sony zechce reklamować moc tej konsoli właśnie tą grą. Należy dodać, że posiadacze PlayStation VR będą mogli cieszyć się dodatkową mini-gierką ("celowniczek" a'la Virtua Cop) ekskluzywną dla tego akcesorium, aczkolwiek spotkała się z negatywnym przyjęciem u dziennikarzy. Final Fantasy XV w wersji na PS4 będzie zajmować 45 GB miejsca na HDD (informacja pochodzi z japońskich kart na cyfrowe wersje gry z jednej z tamtejszych sieci sprzedaży).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Final Fantasy XV zalicza obsuwę - gra ukaże się pod koniec listopada

 0