Final Fantasy XVI dostanie oficjalne spolszczenie

Final Fantasy XVI dostanie oficjalne spolszczenie

W zeszłym miesiącu spekulowano, że Final Fantasy XVI otrzyma polską lokalizację kinową. Cenega Poland, rodzimy dystrybutor gry potwierdził rewelacje mediów. Fani serii z Polski zagrają w końcu po polsku.

Final Fantasy XVI będzie pierwszą grą z serii, która dostanie oficjalną polską lokalizację, wprawdzie tylko kinową z napisami, bez dubbingu, ale zawsze coś. Ponadto pełna polonizacja nie każdemu przypadłaby do gustu. O oficjalnym spolszczeniu informował w grudniu sklep Play-Asia, który umieścił stosowną wzmiankę na karcie produktu. Teraz firma Cenega Poland odpowiadająca za dystrybucję pudełkowych wydań Final Fantasy XVI w Polsce potwierdziła, iż tytuł otrzyma polskie napisy. „Cenega, oficjalny partner Square Enix w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech, z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra Final Fantasy 16. Tytuł ukaże się 22 czerwca w wersji standardowej oraz Deluxe na konsolach PlayStation 5 po raz pierwszy również w polskiej wersji językowej (napisy)”.

Final Fantasy XVI będzie pierwszą grą z serii, która dostanie oficjalną polską lokalizację.

Marka Final Fantasy istnieje od 35 lat i debiutowała jeszcze na PS1, aczkolwiek nadal nie dostała oficjalnej lokalizacji, a deweloperów musieli wyręczać gracze, którzy do kilku części sami przygotowali spolszczenia. Ponadto dotyczyło to głównie użytkowników komputerów. Oprócz polskiego gra obsłuży też języki: japoński, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski oraz arabski. Dubbing będzie z kolei w językach: japońskim, angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim. Polska lokalizacja to oczywiście duży plus dla wydawcy.

Warto zaznaczyć, że Final Fantasy XVI trafi na pewien czas wyłącznie na konsolę PlayStation 5 a dopiero w bliżej nieokreślonym 2024 roku zadebiutuje też na PC. Gra przenosi nas do krainy Valisthea a głównym bohaterem historii jest Clive Rosfield, czyli pierworodny syn Arcyksięcia Rosarii. Miejsce akcji spowiły kryształy Mothercrystals, które chociaż stanowią o bogactwie ludności stanowią idealny pretekst do wojen toczonych m.in. przez Wielkie Księstwo Rosaria, Święte Imperium Sanbreque, Królestwo Waloed.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Final Fantasy XVI dostanie oficjalne spolszczenie

 0