Finalmouse Centerpiece, czyli kiedy zwykłe RGB w klawiaturze to za mało

Finalmouse Centerpiece, czyli kiedy zwykłe RGB w klawiaturze to za mało

Klawiatury na przestrzeni lat doczekały się wielu innowacji, w tym przełączników mechanicznych, wodoodporności, elastycznych konstrukcji, łączności bezprzewodowej, a ostatnio także wszechobecnego podświetlenia RGB. Najnowsza propozycja Finalmouse to jednak coś zdecydowanie bardziej spektakularnego.

Klawiatura Finalmouse Centerpiece jest wyposażona w technologię o nazwie Laminated DisplayCircuit Glass Stack (LDGS), która jest objęta wieloma patentami i jest wynikiem lat prac badawczo-rozwojowych. Jak widać na zaprezentowanym wideo, ten niezwykle oryginalny model z przezroczystymi klawiszami i przełącznikami otrzymał umieszczony pod nimi wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, a w gruncie rzeczy to pod maską kryje się swoisty komputer, który jest napędzany przez Unreal Engine 5. Trzeba przyznać, że taki zabieg nadaje Finalmouse Centerpiece niezwykle oryginalnego wyglądu. 

Najnowsza propozycja Finalmouse to coś zdecydowanie bardziej spektakularnego od zwykłego RGB.

Klawiatura będzie dostarczana z customowymi, automatycznie smarowanymi liniowymi przełącznikami mechanicznymi, opracowanymi wspólnie z Gateron. Te zainspirowane zostały ich przełącznikiem Black Ink, aczkolwiek dostrojonym pod kątem szybszej aktywacji i nieco innych parametrów ruchu. Klawisze są przezroczyste, ale mają nadrukowane oznaczenia na przedniej ściance (trzeba przyznać, że ich czytelność może stanowić problem). Dźwięk pisania został opisany jako „miękkie marmurowe krople deszczu”, cokolwiek to znaczy.

Finalmouse zdradza, że klawiatura ma płytę główną z własnym procesorem i kartą graficzną, które odpowiadają za napędzanie pokazu świetlnego i będzie łączyć się za pomocą jednego kabla USB-C. Całość umieszczono na wycinanej CNC anodowanej aluminiowej obudowie, która wygląda pięknie nawet bez efektów świetlnych. 

Finalmouse planuje również sklep ze skórkami, w którym artyści będą mogli oferować swoje projekty, za darmo lub odpłatnie. Klawiatura będzie mogła zapisać w pamięci trzy skórki z dedykowanymi przyciskami wyboru, prawdopodobnie do zmiany tła w locie.

O ile klasyczne skórki mogą prezentować się naprawdę ciekawe, to prawdziwą magią będą interaktywne skórki, które reagują na pisanie lub inne dane wejściowe lub będą wspomagać produktywność. A fakt, że klawiatura posiada własny procesor i kartą graficzną sprawia, że ktoś na pewno wymyśli skórkę zdolną uruchomić… Dooma :)

Klawiatura Finalmouse Centerpiece ma zadebiutować się na początku 2023 roku w cenie 349 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Finalmouse Centerpiece, czyli kiedy zwykłe RGB w klawiaturze to za mało

 0