Firaxis zapowiada Civilization VI: Rise and Fall

Firaxis zapowiada Civilization VI: Rise and Fall

Dziś w sieci pojawił się trailer najnowszego dodatku do gry Sid Meier’s Civilization VI o tytule Rise and Fall. Niewiele rok po premierze podstawki będziemy mogli cieszyć się jej znacznie rozszerzoną wersją.

Sid Meier’s Civilization VI jest szóstą odsłoną legendarnej serii strategii turowych pozwalających nam zbudować i rozwijać własne imperium. Rise and Fall da nam możliwość rozwinięcia ośmiu nowych cywilizacji (posiadających własne, unikalne jednostki i budynki) oraz skorzystania z dziewięciu nowych liderów, co zdaniem Firaxis powinno zapewnić nam rozrywkę na wiele godzin. Ponadto twórcy wprowadzają również mechanikę o nazwie „Wielkie Wieki”, dzięki której nasze imperium doświadczy Mrocznych lub Złotych czasów, system lojalności (ten pokazywał będzie w jakim stopniu dane miasta są nam oddane), pojawią się gubernatorzy, czyli specjalne postacie z unikalnymi zdolnościami, zapewniające między innymi wzrost lojalności, a także inne przydatne bonusy.

Rise and Fall to bardzo obszerny dodatek, który z pewnością zapewni nam rozrywkę na wiele godzin

Na tym nie kończą się nowości, bo otrzymamy także poprawioną mechanikę sojuszy, pozwalającą nam nawet na dodatkowe korzyści po upływie jakiegoś czasu czy nawet pakt przeciwko zbyt prężnie rozwijającemu się imperium. Musimy być jednak ostrożni, ponieważ to samo może spotkać i nas. W grze znajdzie się również oś czasu, za pomocą której będziemy mogli przyjrzeć się historii naszego imperium, a także osiem nowych cudów świata, siedem cudów natury, dwie nowe dzielnice, czternaście nowych budynków i trzy nowe zasoby. Niewykluczone, że wymusi to na nas szukanie zupełnie nowych sposobów na zwycięstwo. Premiera dodatku planowana jest na 8 lutego 2018 roku, a cena wynosić będzie około 105 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Firaxis zapowiada Civilization VI: Rise and Fall

 0