Firefox 98 - nowa wersja przeglądarki ułatwi pobieranie plików

Firefox 98 - nowa wersja przeglądarki ułatwi pobieranie plików

Mozilla opublikowała nową wersję przeglądarki internetowej Firefox, która jest dostępna na urządzeniach z systemami operacyjnymi Windows, Linux oraz macOS. Jakie zmiany wnosi najnowszy build?

Firefox 98 trafia do posiadaczy urządzeń z systemami Windows, Linux oraz macOS. Nowa wersja przeglądarki internetowej Mozilii nie wnosi zbyt wielu poprawek, a skupia się przede wszystkim na pobieraniu plików. Firefox ma teraz nowy, zoptymalizowany przepływ pobierania i przestał pytać nas za każdym razem, co zrobić z danym plikiem. Zamiast tego program automatycznie ściąga go na dysk twardy. Z jednej strony daje to mniejszą kontrolę nad pobieranymi plikami, ale z drugiej usprawnia korzystanie z przeglądarki, zwłaszcza gdy pobieramy dużą ilość danych. Sama Mozilla podaje, że ułatwi to ściąganie treści przez użytkowników. Jeżeli nie chcemy korzystać z automatycznego ściągania plików, zawsze możemy wrócić do starych ustawień z poziomu menu Firefoxa.

Firefox 98 ma teraz nowy, zoptymalizowany przepływ pobierania i przestał pytać nas za każdym razem, co zrobić z danym plikiem.

Firefox 98 - nowa wersja przeglądarki ułatwi pobieranie plików

Wówczas aplikacja będzie nas pytać co zrobić z pobieranymi plikami. Dodatkowo pliki usuniemy bezpośrednio z menedżera pobierania, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z oprogramowania. Inną zmianą związaną z pobieraniem w Firefoksie 98 jest to, że przeglądarka nie umieszcza już pobranych plików w folderze Temp w systemach Windows i Linux. Firefox poprosi użytkownika o wybranie folderu do pobrania lub użyje domyślnego. Oprócz tego w Firefoxie 98 wsparcie dla systemu wyświetlania Wayland pozostaje domyślnie aktywne.

Firefox 98 zawiera również różne poprawki bezpieczeństwa. Za jakiś czas przeglądarki Google Chrome, Microsoft Edge i Mozilla Firefox przejdą na wersję 100 i jak się okazuje część ze stron przestanie działać. Wprowadzenie tej wersji może spowodować masowe awarie stron internetowych, które nie są przygotowane na trzycyfrową numerację user-agent, czyli informacji o przeglądarce. Najbardziej narażone są witryny Yahoo, HBO GO (Max) i Behtesda. Więcej o sprawie piszemy tutaj.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Firefox 98 - nowa wersja przeglądarki ułatwi pobieranie plików

 0