Firefox Send - darmowa usługa do przesyłania nawet 2,5 GB plików

Firefox Send - darmowa usługa do przesyłania nawet 2,5 GB plików

Udostępnianie dużych plików innym użytkownikom przez sieć potrafi być czasem dość kłopotliwe. Wiele platform społecznościowych, służących do komunikacji z innymi osobami, posiada co prawda wbudowane narzędzie do transferu plików, ale przeważnie mają one bardzo restrykcyjne limity co do rozmiaru i dla przykładu za pomocą Discord jednorazowo nie prześlemy więcej niż 8 MB, a górna granica rozmiaru dla Facebooka to 25 MB. Nie da się ukryć, że jak na współczesne standardy, gdzie zdjęcia potrafią zajmować więcej, nie wspominając już o wideo (szczególnie w dobie popularności 4K, gdzie nawet kilkusekundowe nagrania ważą swoje), nie jest to wystarczające, dlatego często musimy ograniczać jakość lub posiłkować się zewnętrznymi serwisami. Mozilla wystartowała właśnie jednak z darmowym, bardzo prostym narzędziem o nazwie Firefox Send, które pomóc ma nam w tego typu sytuacjach.

Mozilla wystartowała właśnie jednak z darmowym, bardzo prostym narzędziem o nazwie Firefox Send, które powala przesłać pliki w rozmiarze do 2,5 GB.

Firefox Send testowane było przez Mozillę od sierpnia 2017 roku, ale najwyraźniej narzędzie działa już bez większych problemów i okazało się na tyle popularne, że firma zdecydowała się na jego oficjalne wypuszczenie w pełnej wersji. Usługa ta posiada własną dedykowaną stronę internetową, gdzie możemy udostępniać naszym znajomym i nie tylko pliki w rozmiarze do 2,5 GB, jeśli skorzystamy z rejestracji lub 1 GB w przypadku, gdy pozostajemy niezalogowani. Co warto podkreślić, wszystkie transfery przeprowadzane przez Firefox Send są w pełni szyfrowane. Sama operacja udostępniania jest zaś bardzo prosta, ponieważ ogranicza się do wysłania pliku na serwer (opcjonalnie możemy zabezpieczyć go hasłem) i wygenerowania linku, za pomocą którego odbiorcy będą mogli go pobrać (na bardzo podobnej zasadzie jak działa to w usługach typu chmury, jak np. Dropbox).

Twórcy wprowadzili także kilka dodatkowych funkcji konfiguracji, które ułatwić mogą na życie. I tak, możemy ustawić czas, w którym udostępniony link będzie aktywny, może to być 5 minut, 1 godzina, 1 dzień, a jeśli jesteśmy zalogowani nawet tydzień. Drugą opcją limitującą dostęp do naszych plików jest możliwość ograniczenia liczby pobrań, gdzie po zalogowaniu możemy zdecydować się na pozwolenie do 100 ściągnięć. W obu przypadkach po przekroczeniu limitu czasowego lub pobrań, link zostanie dezaktywowany, a nasz plik usunięty. Co warto podkreślić, usługa Firefox Send jest całkowicie darmowa i dostępna dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od przeglądarki z jakiej korzystają (nie musi to być wcale Firefox). Twórcy mają zaś w planach rozszerzenie jej na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Firefox Send - darmowa usługa do przesyłania nawet 2,5 GB plików

 0