Firma Lian-Li przedstawiła nietypowy zasilacz w kształcie litery L. Taka budowa ma swoje plusy

Firma Lian-Li przedstawiła nietypowy zasilacz w kształcie litery L. Taka budowa ma swoje plusy

Znany producent sprzętu komputerowego, Lina-Li, pokazał swoje nowe produkty. Wśród nich odnajdziemy obudowy, chłodzenie AiO oraz... nietypowy zasilacz. Jednostka o nazwie Edge to konstrukcja, gdzie złącza umieszczone są w osobnej, wysuniętej części.

Nietypowy zasilacz od Lian-Li

Ofertę marki Lian-Li rozszerzają kolejne produkty. Firma pokazała swój najnowszy sprzęt w ramach 2024 Digital Expo. Zaprezentowane zostały między innymi nowe obudowy. Uwagę przykuwa jednak zasilacz o nazwie Edge. Jest to konstrukcja, która cechuje się niestandardową budową. Zamiast klasycznego "pudełka", do którego wchodzą i z którego wychodzą przewody mamy tutaj do czynienia z czymś na kształt litery L. Dokładniej mówiąc, zachowana została klasyczna sześcienna bryła, ale z jednej krawędzi wystaje prostokątny element. To właśnie w tej dodatkowej części umieszczone zostały najważniejsze złącza, do których można podpiąć przewody zasilające komputer.

Taka budowa ma jedną konkretną przewagę nad tradycyjnym rozwiązaniem. Jest nią dostęp do samych złączy w zasilaczu.

Taka budowa ma jedną konkretną przewagę nad tradycyjnym rozwiązaniem. Jest nią dostęp do samych złączy w zasilaczu. Przy obudowach dwukomorowych może być tak, że niewielka ilość miejsca oraz wszędobylskie okablowanie znacząco utrudniaja podłączenie do klasycznego modularnego zasilacza dodatkowych przewodów. W przypadku złączy ułożonych na płasko, jak w Lian-Li Edge, dostęp do złączy jest ułatwiony. Może nie jest to rewolucyjna metoda, jednak w bardzo ciasnych obudowach może się przydać.

Co oferuje seria Edge?

Co istotne, według Lian-Li ich omawiany zasilacz jest kompatybilny z większością obudów, jednak najlepiej sprawdza się właśnie w dwukomorowych konstrukcjach, gdzie przewidziano wertykalny montaż zasilacza. Dodatkowo Lian-Li Edge zapewnia dostęp do aż 4 headerów USB 2.0 dla dodatkowych urządzeń. Jest też jeden dodatkowy służący do połączenia z płytą główną.

Seria Edge zawiera też przewód 12VHPWR, z którego korzystają najnowsze karty graficzne. Zasilacze z serii Edge mają być dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz białej. Topowa z wersji oferuje moc 1300 W oraz certyfikat 80 Plus Platinum. Dostępny ma być również wariant o mocy 1000 W i dwa modele 850 W. Wszystkie ze standardem 80 Plus Gold

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Firma Lian-Li przedstawiła nietypowy zasilacz w kształcie litery L. Taka budowa ma swoje plusy

 0