Firma Point of View ogłosiła bankructwo

Firma Point of View ogłosiła bankructwo

Firma Point of View ogłosiła bankructwo. To najprawdopodobniej koniec marki, pod którą produkowane były między innymi karty graficzne.

Point of View

Point of View nigdy nie należało do czołówki producentów kart graficznych, ale firma był znana w Azji, Europie czy też Ameryce Południowej. W jej portfolio znajdowały się także tablety i niewielka elektronika. Do Point of View należała także mniej znana marka Bestcom. Teraz firma ogłosiła w Holandii swoją upadłość.

Nie wiadomo, co to dokładnie oznacza dla samej firmy, a przede wszystkim co stanie się z jej majątkiem. Z pewnością wiele rzeczy mogłoby być kuszących dla innych producentów, którzy utrzymali się na rynku.

Upadłość Point of View nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Firma od kilku lat już praktycznie nie wydawała nowych modeli kart graficznych. Ostatnie urządzenia należały do serii GeForce 900. Poza tym firma nigdy nie należała do czołówki tego segmentu rynku komputerowego. Zresztą pierwsze problemy pojawiły się już 3 lata temu, kiedy to upadłość ogłosił zespół TGT Tuning Team, z którym Point of View współpracowało przy tworzeniu kart graficznych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Firma Point of View ogłosiła bankructwo

 0