Firmy ASUS i Intel stworzyły mobilne wózki telemedyczne dla pracowników służby zdrowia

Firmy ASUS i Intel stworzyły mobilne wózki telemedyczne dla pracowników służby zdrowia

Wirus COVID-19 zaskoczył cały świat na początku 2020 roku i stworzył bezprecedensowe zagrożenia dla społeczności globalnej. Reagując na to, branża medyczna zwiększyła wysiłki, aby zapewnić lekarzom środki do walki z pandemią - a rozwiązania zdalnej opieki lekarskiej, były jednym z najważniejszych aspektów tych wysiłków. Firmy ASUS, Inte oraz VSee współpracowały ze Szpitalem Miejskim w Tajpej, oddział Heping Fuyou, nad wdrożeniem inteligentnego projektu medycznego. Jego celem było umożliwienie lekarzom i pielęgniarkom możliwości interakcji, diagnozowania symptomów czy zapewniania wsparcia pacjentom, którzy przebywają w izolatkach. Projekt umożliwia również rodzinie pacjenta komunikację z nim metodą wirtualną, aby zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem.

Firmy ASUS, Inte oraz VSee współpracowały ze Szpitalem Miejskim w Tajpej, oddział Heping Fuyou, nad wdrożeniem inteligentnego projektu medycznego.

Firmy ASUS i Intel stworzyły mobilne wózki telemedyczne dla pracowników służby zdrowia

Rzecznik Szpitala Miejskiego w Tajpej powiedział: "Bardzo cieszy mnie dostarczenie przez ASUS naszych pierwszych wózków do telemedycyny, które nie tylko pomagają pracownikom służby zdrowia w diagnozowaniu i opiece nad chorymi przebywającymi na oddziałach izolacyjnych, ale również umożliwiają członkom rodziny komunikację z pacjentami za pośrednictwem transmisji wideo, co zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusem". "Telemedycyna będzie w najbliższej przyszłości jednym z kluczowych czynników napędzających świadczenie usług lekarskich, zarówno w okresie pandemii wirusa COVID-19, jak i po nim" - stwierdził Jackie Hsu, Senior Vice President w ASUS. Technologie mobilne od dawna są wykorzystywane do zastosowań w służbie zdrowia. Przykładowo mobilne wózki pielęgniarskie są już standardowym wyposażeniem powszechnie wykorzystywanym w szpitalach.

Nadają się do wykonywania prostych zabiegów, takich jak zmiana opatrunku na ranach czy kontrole ciśnienia tętniczego, ale nie są wystarczające do zaspokojenia potrzeb służby zdrowia na oddziałach izolacyjnych lub na odlegle położonych i trudno dostępnych terenach. Dla porównania oferowane przez ASUS mobilne inteligentne wózki do telemedycyny zapewniają pracownikom służby zdrowia rozwiązanie do zdalnej opieki medycznej. Od października 2020 roku lekarze i pielęgniarki w szpitalu w Heping świadczą różnorodne usługi medyczne dla pacjentów w izolatkach podciśnieniowych, wykorzystując łączność pomiędzy systemem zdalnym a inteligentnym wózkiem do telemedycyny, znajdującym się w pokoju pacjenta. Ponadto dzięki temu systemowi rodzina może skorzystać z komputera w strefie recepcji, aby zobaczyć pacjenta poddanego izolacji.

Oprócz wykorzystywania w szpitalach wózek do telemedycyny można również zabrać do domu pacjenta, żeby umożliwić lekarzom diagnozowanie i wystawianie recept, w efekcie ani lekarz, ani pacjent nie muszą mieć fizycznego kontaktu ze sobą. Rozwiązanie to powstało w wyniku wspólnych działań firm ASUS, Intel oraz VSee i pokazuje, jak można w rzeczywistych warunkach użytkowania zintegrować przetwarzanie danych, szeroką obsługę gniazd wejścia/wyjścia i odpowiednio zaprojektowaną platformę łączności w chmurze. Wózek do telemedycyny jest wyposażony w komputer medyczny ASUS, urządzenia do komunikacji sieciowej, baterię zapewniającą długi czas działania oraz szeroką gamę interfejsów wejścia/wyjścia. Komputer medyczny ASUS charakteryzuje się konstrukcją bez wentylatorów i szerokim zakresem temperatur roboczych.

Ponadto urządzenie posiada kamery o wysokiej rozdzielczości do rejestrowania obrazu pod różnymi kątami, które pomagają lekarzowi w postawianiu diagnozy. Wiele dostępnych gniazd wejścia/wyjścia umożliwia natychmiastowe połączenia z różnorodnymi urządzeniami medycznymi. Wózek do telemedycyny ASUS obsługuje szeroką gamę standardów komunikacyjnych, w tym USB, Wi- Fi, Bluetooth i RFID, dzięki czemu umożliwia połączenia plug-and-play z urządzeniami medycznymi różnych marek, eliminując problemy w pracy lekarzy. Należy wspomnieć też o obecności platformy chmury SaaS do zdalnej opieki zdrowotnej, która powstała w wyniku współpracy firm VSee i ASUS. Obsługuje ona do 10 jednoczesnych logowań, umożliwiając lekarzom z różnych regionów udział w konsultacjach drogą internetową. Rodzina pacjenta również może dołączyć do sesji połączenia internetowego na żywo. Po zakończeniu sesji mobilny wózek medyczny ASUS automatycznie prześle dane do platformy zarządzania w chmurze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Firmy ASUS i Intel stworzyły mobilne wózki telemedyczne dla pracowników służby zdrowia

 0