Flagowy układ AMD Radeon RX 6900 XT pozuje do kolejnych nieoficjalnych zdjęć

Flagowy układ AMD Radeon RX 6900 XT pozuje do kolejnych nieoficjalnych zdjęć

Od czasu gdy NVIDIA zaprezentowała swoje karty graficzne z serii GeForce RTX 30, AMD próbuje zabrać nieco uwagi konkurencji, stawiając na kontrolowane przecieki o Big Navi. Widzieliśmy już oficjalne zdjęcia od AMD, a także niedawno przyjrzeliśmy się szczegółowo projektowi kart Radeon RX 6XXX. Teraz do sieci wyciekło kolejnych kilka zdjęć, które pokazują nam więcej ujęć konstrukcji, która podobno jest flagową kartą Radeon RX 6900 XT. Karty graficzne AMD z serii Radeon RX 6000 oparte na architekturze graficznej RDNA 2 będą bardzo interesujące dla segmentu gamingowego. Są one skierowane bezpośrednio przeciw rodzinie układów NVIDIA z serii RTX 30, jednak póki co nie ma pewności, która karta zostanie postawiona przeciw któremu konkurentowi.

AMD Radeon RX 6900 pojawia się na kolejnych nieoficjalnych zdjęciach. W kwestii wizualnej bez wątpienia NVIDIA z edycją Founders wypada lepiej, choć nie to jest tu najważniejsze.

Zdjęcia, które zdobyli JayZTwoCents i RedGamingTech, ewidentnie pochodzą z tego samego źródła, co poprzednie wycieki, co może sugerować, że jest to przeciek kontrolowany przez marketingowców AMD. Karta jest ponownie ułożona na piance ochronnej i jest sfotografowana z różnych kątów. Na czterech zdjęciach widzimy, jak zaprojektowano zespół osłony z trzema wentylatorami osiowymi i dużym aluminiowym radiatorem, który znajduje się pod nim. Karta ma podwójne 8-pinowę złącza, wraz z plastikową osłoną biegnącą przez całą długość karty. Ciekawostką są dwie klapki, które przytrzymują dwie osłony, dające dostęp do tylnej strony płytko drukowanej, co oznacza, że karty AMD będą bardziej zamkniętymi konstrukcjami.

Widać również odsłonięty wspornik mocujący radiator, który można odkręcić przez usunięcie czterech śrub. Wspornik zwiększa nacisk na GPU, co skutecznie pomaga rozproszyć ciepło z GPU i skierować je do radiatora. Widać, że logo Radeon na flagowej karcie graficznej z serii Radeon RX 6000 jest wykonane z akrylu, co potwierdza, że ​​rzeczywiście będzie ona zawierała świecące się diody LED. Źródło podaje, że karta to Radeon RX 6900 XT, która wykorzystuje procesor graficzny "Big Navi" (znany również jako Navi 21). Czy jednak faktycznie AMD wykorzysta nazwę Radeon RX 6900 XT? Poki co jest to wielką niewiadomą.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Flagowy układ AMD Radeon RX 6900 XT pozuje do kolejnych nieoficjalnych zdjęć

 0