Flashe Gaming Glove - na Kickstarterze ufundowano gamingowy... rękaw

Flashe Gaming Glove - na Kickstarterze ufundowano gamingowy... rękaw

Branża gier nieustannie rozwija się w bardzo szybkim tempie i każdy chce uszczknąć tego tortu dla siebie. W tym także producenci wszelkiego rodzaju gamingowych peryferiów i akcesoriów, które w założeniu mają ułatwiać graczom życie. W tym aspekcie twórcy popisują się dużą kreatywnością, by dostarczyć na rynek produkty, których dotąd jeszcze nie widzieliśmy i najświeższym tego typu pomysłem jest Flashe Gaming Glove, czyli gamingowy rękaw przypominający te, z jakich często korzystają koszykarze. Jego zadaniem jest zwiększenie naszej wydajności w grach PC (choć za sprawą wsparcia dla myszek i klawiatur, mogą się nim zainteresować także właściciele Xboxów One), a produkt ten cieszy się już sporym zainteresowaniem w serwisie crowdfundingowym Kickstarter, gdzie uzbierał już niemałą sumkę, a konkretniej pomad 50 tysięcy dolarów, od 782 osób.

Flashe Gaming Glove to gamingowy rękaw przypominający te, z jakich często korzystają sportowcy. Ten poprawić ma naszą wydajność w grach i niwelować ryzyko kontuzji.

Twórcą gamingowego rękawa jest Oskar “Dodde” Ödmark, który wpadł na ten pomysł w momencie, kiedy sam nabawił się kontuzji barku w 2014 roku. Jako inżynier mechaniki postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i owocem jego pracy jest Flashe Gaming Glove, który został opatentowany w Szwecji. Jako że rękawy kompresyjne od dawna stosowane są w wielu sportach, postanowił wykorzystać ten pomysł w gamingu. Jak bowiem wykazują badania, poprawiają one krążenie krwi, temperaturę ciała, redukują naprężenie mięśniowe i poprawiają regenerację . Dzięki temu jesteśmy w stanie częściej osiągać maksimum swoich możliwości przez dłuższy czas - Ödmark liczy więc na to, że jego rozwiązanie stanie się kluczowym elementem wyposażenia esportowców i graczy amatorów. Twórca zadbał nie tylko o praktyczność, ale i wygląd i oprócz zwykłego czarnego rękawa, oferuje także Design Gaming Sleeve wykony z poliestru, który nie tylko przynosi bardziej oryginalne wzory, ale ma być bardziej przewiewny i lepiej regulować wilgoć, przez co będzie wygodniejszy (redukuje potliwość).

Flashe Gaming Glove - na Kicstarterze ufundowano gamingowy... rękaw

Flashe Gaming Glove przede wszystkim redukować ma jednak tarcie naszego przedramienia i nadgarstka o podkładkę pod myszkę. Spodnia część rękawa pokryta została teflonem, niwelując ten problem, a zarazem przyspieszając nasze ruchy i zwiększając ich precyzję. To jednak nie wszystkie potencjalne zalety tego akcesorium, ponieważ to zapewniać ma też optymalny kąt pracy z myszką komputerową i wspierać rotację. Na tę chwilę, bez możliwości sprawdzenia rękawa w akcji, trudno stwierdzić, czy jest to coś naprawdę funkcjonalnego, czy może jeden z tych pomysłów, które próbują wyciągnąć kasę od graczy na fali popularności gamingu. Jeśli jednak macie problemy z ręką, która obsługuje mysz lub też jesteście ciekawi tego rozwiązania, możecie wesprzeć projekt jeszcze przez 10 dni. Cena Flashe Gaming Glove na Kickstarterze zaczyna się od 22 EUR. Wysyłka planowana jest od lutego 2019 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Flashe Gaming Glove - na Kickstarterze ufundowano gamingowy... rękaw

 0