Folding@home to już 470 petaflopsów mocy obliczeniowej przeciw Covid-19

Folding@home to już 470 petaflopsów mocy obliczeniowej przeciw Covid-19

W związku z obecną pandemią Covid-19 ważne jest, abyśmy wszyscy w razie możliwości pomogli. Zachęcamy wszystkich entuzjastów PC do wsparcia ważnego projektu Folding@home i ich badań nad Covid-19. Część użytkowników natychmiast skojarzy nazwę z podobnymi projektami, typu Seti@home i oczywiście będą oni mieli rację - zasada jest identyczna. Rozpoczęcie działania przez PCMR i Nvidię spowodowało, że około 400000 wolontariuszy dołączyło do Folding@home, aby przekazać swoje zasoby komputerowe do badań Covid-19. Zanim do projektu dołączyła społeczność graczy, dr Greg Bowman informował, że w projekcie pomagało około 30000 aktywnych ochotników. Widać więc jak bardzo projekt zyskuje na popularności.

Zachęcamy do przyłączenia się do projektu Folding@home, który wykorzystuje moc obliczeniową komputerów do odkrycia skutecznych leków do walki z Covid-19.

Według Bowmana, przy zaledwie 30000 wolontariuszach zaangażowanych w  Folding@home, uzyskiwano około 100 petaFLOPS wydajności obliczeniowej. Teraz, z ponad 400000 Folding@home jest zdolny osiągnąć 470 petaFLOPS rozproszonej wydajności obliczeniowej. Inaczej mówiąc, jest to około dwa razy większa moc obliczeniowa niż superkomputera Summit, który ma wartość szczytową 200 petaFLOPS, a obliczoną benchmarkiem LINPACK - 148,6 petaFLOPS.

Idąc za przykładem PCMR, do projektu dołączyło również wiele firm i portali technologicznych, włącznie z Tom's Hardware, AnandTech, HotHardware i OC3D. Swoje zasoby udostępniają nawet dostawcy sprzętu komputerowego, tacy jak EVGA, a Gigabyte przekazał nawet 10 wysokiej klasy komputerów PC zespołom badawczym Folding@home. Folding@home zawiera kilka symulacji opartych na procesorze i GPU, mających na celu analizę dynamiki i właściwości białek Covid-19. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Folding@home pozwoli uzyskać wiedzę, jak leki mogą wpływać na wirusa, prowadząc do potencjalnych możliwości leczenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Folding@home to już 470 petaflopsów mocy obliczeniowej przeciw Covid-19

 0