Football Manager 2017 potrafi symulować Brexit w trzech wersjach

Football Manager 2017 potrafi symulować Brexit w trzech wersjach

Rzadko kiedy gry są upolitycznione, no chyba że chodzi o wierne odtworzenie realiów. Realizm to cecha rozpoznawalna serii Football Manager, a jej najnowsza, tegoroczna odsłona umożliwi symulowanie brytyjskiej sytuacji politycznej w kontekście zarządzania klubem piłkarskim.

Aby odwzorować brytyjską sytuację polityczną twórcy gry konsultowali potencjalne reperkusje Brexitu z politykami oraz przedstawicielami federacji piłkarskich. Wnioski płynące z tych rozmów były niejednoznaczne, tak więc Sports Interactive umożliwi pewną dozę wyboru w kwestii implementacji tego czynnika politycznego.

Zaczynając nową grę będziemy mogli wybrać jedną z trzech opcji. Pierwsza z nich to "Soft Brexit", gdzie zachowujemy swobodny przepływ piłkarzy w UK. Następną jest wariant pośredni, w którym organy rządowe klasyfikują niektórych piłkarzy jako osoby zajmujące się rozrywką, a przez to będą bardziej skłonne do tworzenia wyjątków i przyznawania im pozwolenia na pracę. Ostatecznie też istnieje opcja "Hard Brexit" - piłkarze spoza UK są traktowani jak obecni zawodnicy spoza Unii Europejskiej, co utrudniłoby ich sprowadzanie do lig w Wielkiej Brytanii.

Według nowych zasad, 332 piłkarzy z dwóch pierwszych lig w Anglii i Szkocji straciłoby zatrudnienie. W samym Championship (pierwsza liga angielska - nie ekstraklasa) ze 180 obecnie grających (stan na 31 marca 2016) piłkarzy spoza Wielkiej Brytanii, jedynie 23 otrzymałoby pozwolenie na pracę w UK.

Zmiany związane z Brexitem będą miały miejsce w przeciągu kilku najbliższych lat więc potencjalne skutki odejścia Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej nie będą od razu odczuwalne. Oczywiście najbardziej na tym ewentualnie ucierpią gracze pragnący zarządzać brytyjskim klubem, ale w końcu Football Manager oferuje setki lig z rozmaitych krajów na całym świecie.

Football Manager ukaże się 4 listopada na PC, Linux i Macu. Gra, poza cyfrową dystrybucją na Steam, doczeka się także wydania fizycznego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Football Manager 2017 potrafi symulować Brexit w trzech wersjach

 0