Formify tworzy myszki idealnie dopasowane do naszej dłoni

Formify tworzy myszki idealnie dopasowane do naszej dłoni

Firma Formify wystartowała z kampanią na Kickstarterze, gdzie próbuje ufundować bardzo unikalną myszkę do gier. Dzięki temu projektowi każdy będzie mógł otrzymać gamingową mysz niejako szytą na miarę. 

Proces rozpoczyna się od zrobienia zdjęcia dłoni, a następnie zaawansowany algorytm uczenia maszynowego przeanalizuje jej rozmiar, kształt i kontury, w tym szczegóły, takie jak długość i szerokość palców, aby stworzyć projekt dopasowany specjalnie do nas. Następnie mysz przechodzi do fazy produkcji, w której używany jest druk 3D klasy przemysłowej Multi Jet Fusion (MJF). 

Formify obiecuje, że taka mysz zapewni „optymalną precyzją i komfort”.

Formify obiecuje, że taka mysz zapewni „optymalną precyzją i komfort”. Co istotne, producent zadbał także o wysokiej klasy podzespoły, bo wszystkie myszy są dostarczane z topowym czujnikiem optycznym PixArt 3395 (650 IPS, 26 000 DPI, akceleracja 50 g) i mają wykończenie powierzchni o wysokiej przyczepności, przełączniki Kailh 8.0, programowalne przyciski kciuka i ładowanie przez USB-C (mysz jest bezprzewodowa). 

Co więcej, każdy kto zdecyduje się na wsparcie w odpowiednim progu, będzie mógł wybrać spośród pięciu opcji tekstury bocznych uchwytów, a przeciętna waga gryzonia to 55 gramów (ta może jednak różnić się w zależności od rozmiaru naszej ręki czy wyboru bocznych paneli). 

Inne szczegóły pozostają na razie tajemnicą i nic nie wiemy np. o żywotności baterii. A chociaż Formify ma na swojej stronie internetowej sekcję poświęconą różnym stylom chwytania myszy, nie jest też jasne, czy kupujący będą mogli na etapie projektowania wybrać preferowany styl. Jest to prawdopodobnie największa niewiadoma i zainteresowani powinni wcześniej skontaktować się z Formify w celu wyjaśnienia tej kwestii. Pewne obawy budzi też przesyłanie skanów naszej dłoni obcej firmie, bo narażamy w ten sposób nasze bezpieczeństwo biometryczne, ale może po prostu jesteśmy już zbyt przewrażliwieni. 

Formify nie ufundowało The Fully Custom Mouse i choć cel nie jest przesadnie wysoki, bo wynosi ok. 125 tys. zł, to na ten moment udało się zebrać tylko niecałe 19 tys. zł. W chwili pisania tego tekstu pozostało 58 dni do końca kampanii, więc jest jeszcze sporo czasu. Jeśli chodzi o ceny, to wciąż dostępny jest próg Super Early Bird Formify Mouse za niecałe 600 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze myszki zostaną dostarczone w grudniu tego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Formify tworzy myszki idealnie dopasowane do naszej dłoni

 0