Forspoken to wpadka, która miała pochłonąć krocie

Forspoken to wpadka, która miała pochłonąć krocie

Forspoken zawiódł oczekiwania graczy, co oczywiście przełożyło się na niezadowalającą sprzedaż. Jak się okazuje produkcja to kosztowna wpadka deweloperów, która ich ostatecznie pochłonęła.

Z Forspoken studio Luminous Productions i wydawca Square Enix wiązali ogromne nadzieje, podobnie jak gracze. Nic więc dziwnego, że pompowano ogromne środki w projekt, który finalnie zawiódł. Konto LinkedIn należące do głównej autorki scenariusza odpowiadającej za kształt świata czy postacie, Allison Rymer ujawnia, że na Forspoken wyłożono 100 milionów dolarów. Społeczność graczy jest tak mocno zaskoczona tą kwotą, iż są teorie, że dopisano o jedno 0 za dużo. Pojawiło się pytanie, na co przeznaczono takie krocie, skoro tytuł odstaje od tańszych i lepiej wykonanych gier?

Budżet na Forspoken miał wynieść 100 mln USD.

Jeżeli podane 100 mln USD jest prawdziwe, faktycznie należy zastanowić się, na co poszła większa część tych pieniędzy, skoro Forspoken niewiele ma wspólnego z wysokobudżetową grą fantasy. Wgłębiając się w profil Allison Rymer nie zgadza się data debiutu tytułu, która według opisu twórczyni miała trafić do sklepów w drugiej połowie 2022 roku, tymczasem gra ukazała się 24 stycznia 2023 r. Podana kwota zabolała Square Enix, tym bardziej że Forspoken przynajmniej początkowo notował kiepską sprzedaż, która nie zwróciła włożonych w niego środków, nie mówiąc już o zarobku.

O dziwo wydawca winą za klęskę obarcza "wymagające recenzje", które są negatywnie nastawione do produkcji. Obecnie w serwisie Metacritic Forspoken może pochwalić się średnią 63 procent wersji PC i 64 proc. na PlayStation 5. Recenzenci podają, że wprawdzie gra oferuje widowiskową walkę i mechaniki parkour tak elementy RPG, otwarty świat czy historia zawodzą. Tutaj warto zaznaczyć, iż kreująca historię Rymer wcześniej działała przy serialach takich jak „Lista klientów” i „Jak to się robi w Ameryce”. Graliście w Forspoken? Jakie jest wasze zdanie o tym "dziele"?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forspoken to wpadka, która miała pochłonąć krocie

 0