Fortnie otrzyma miesięczny abonament? Epic Games rozważa taką opcję

Fortnie otrzyma miesięczny abonament? Epic Games rozważa taką opcję

Fortnite, który dostępny jest od trzech lat nadal cieszy się popularnością wśród graczy. Głównym źródłem dochodów dla Epic Games z racji tego, że mamy do czynienia z darmowym battle royale pozostają mikropłatności, aczkolwiek niewykluczone, że deweloperzy poszukają dodatkowego źródła zarobku płynącego z gry. W internecie pojawiła się bowiem ankieta, w której zapytano społeczność, jakich zmian czy nowości oczekują i poruszono też kwestię dodania subskrypcji. W jej skład wchodziły by przepustka sezonowa, ekskluzywne pakiety dla abonentów oraz waluta w wysokości 1000 V-Bucks. Za taki zestaw należałoby płacić miesięcznie 14 dolarów. Nie wiemy jaki dokładnie jest odzew graczy, jeżeli chodzi o ten pomysł, ale w sytuacji, gdy przypadnie on do gustu wymaganej liczbie osób wówczas Epic może na poważnie rozważyć wprowadzenie abonamentu.

Epic Games zapytało w ankiecie czy gracze chcą, by do Fortnite dodano miesięczną subskrypcję.

Raczej nic nie wskazuje na to abyśmy doczekali się modelu proponowanego przez Blizzarda w World of Warcraft. Warto wspomnieć, że od pewnego czasu w Fortnite trwa kolejny sezon, który przykuwa zainteresowanie graczy, choć w ciągu trzech miesięcy battle royale zanotował pewne straty na poziomie 23,6 procent obejrzanych godzin. Jak zauważa serwis Boop przyczyną takiego stanu rzeczy jest m.in. Fall Guys, który początkowo przykuwał uwagę dużej liczby graczy, a następnie odrodzajaćy się Among Us. Dodatkowo Fortnite ma konkurencję w postaci Apex Legens czy Call of Duty: Warzone również regularnie rozwijanych przez twórców.

Należy podkreślić, że Epic Games jest na wojennej ścieżce z Apple, w wyniku której z App Store wyrzucono mobilną wersję Fotnite. Co ciekawe Epic Games twierdzi, że to iOS pozostawał dla Fortnite kluczowym punktem działalności, ponieważ 116 milionów spośród 350 milionów zarejestrowanych użytkowników posiada właśnie sprzęt Apple i dla 63 procent z nich jest to jedyne narzędzie wykorzystywane do grania w Fortnite. Oczywiście spór odbił się negatywnie się na samej grze, w której liczba aktywnych użytkowników od momentu wybuchu konfliktu września spadła o ponad 60 procent.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnie otrzyma miesięczny abonament? Epic Games rozważa taką opcję

 0