Fortnite: Battle Royale pędzi do przodu. 10 milionów graczy w 2 tygodnie

Fortnite: Battle Royale pędzi do przodu. 10 milionów graczy w 2 tygodnie

Playerunknown's Battlegrounds bije obecnie wszelkie rekordy, ale tuż pod nosem wyrasta mu poważna konkurencja. Fortnite: Battle Royale cieszy się coraz większą popularnością, w związku z tym Epic Games postanowiło podzielić się zestawem ciekawych statystyk.

Tryb Battle Royale został niedawno udostępniony całkowicie za darmo w grze Fortnite, co przyczyniło się do nagłego skoku popularności tej strzelanki. Sam mechanizm rozgrywki jest mocno przypominający ten znany z Playerunknown's Battlegrounds, co zaowocowało konfliktem pomiędzy deweloperami, w którym Bluehole groziło pozwem sądowym i oskarżyło Epic Games o plagiat. Póki co na ostrzeżeniach się skończyło, ale przy takim wzroście popularności Fortnite, może szybko dojść do ponownego zaognienia konfliktu.

W tym tempie zdobywania popularności przez Fortnite, twórcy Playerunknown's Battlegrounds słusznie mogą czuć się zagrożeni.

Póki co, Epic Games świętuje, gdyż tylko w ciągu 2 tygodni aż 10 milionów graczy zagrało w ich produkcję, spędzając na rozgrywce 44 miliony godzin. W tym czasie znaleziono prawie 59 milionów pułapek oraz zbudowano 797 milionów ścian, schodów, pięter itp. Największa  ilość graczy w jednym momencie to 525 tysięcy, co jest wynikiem dalekim do Playerunknown's Battlegrounds, ale i tak imponującym. Widać, że dzieło Epic Games nabrało wiatru w żagle i o tej darmowej strzelance będzie coraz głośniej.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite: Battle Royale pędzi do przodu. 10 milionów graczy w 2 tygodnie

 0