Fortnite cieszy się ogromną popularnością na iOS i nokautuje PUBG

Fortnite cieszy się ogromną popularnością na iOS i nokautuje PUBG

Ogromny sukces multiplatformowej gry z gatunku battle royale Fortnite jest niezaprzeczalny, a teraz do listy najważniejszych osiągnięć tytułu należy doliczyć przekroczenie 100 milionów dolarów dochodu na iOS i to w bardzo krótkim czasie.

Zgodnie z najnowszym raportem firmy analitycznej Sensor Tower, Epic Games udało się zarobić już ponad 100 milionów dolarów w ciągu pierwszych 90 dni dostępności gry w sklepie Apple App Store. Fortnite jest obecnie drugim najszybszym tytułem, który przekroczył barierę 100 milionów dolarów w swojej kategorii. Jedyny tytuł, który dokonał tego szybciej to Clash Royale, które według danych Sensor Tower zdobyło pułap 100 milionów dolarów w zaledwie 51 dni. Co jednak istotne, Fortnite w wersji na iOS nie było powszechnie dostępne i początkowo gra była rozpowszechniana tylko wśród osób z zaproszeniem. Całkiem prawdopodobne, że gra zarobiłaby pierwsze 100 milionów dolarów w okresie krótszym niż dwa miesiące, albo i jeszcze szybciej, gdyby tylko jej dostępność nie była początkowo ograniczana. 

PUBG jest bardzo daleko w tyle za Fortnite i przepaść ta się ciągle pogłębia

"Clash Royale w najkrótszym czasie osiągnęło pułap 100 milionów dolarów na iOS i zajęło to zaledwie 51 dni. Jednakże Fortnite dobiło do tego samego pułapu niemal 3 miesiące szybciej niż gry Knives Out i Honor of Kings, które osiągnęły ten poziom odpowiednio w 173 i 179 dni" - czytamy w raporcie opublikowanym przez Sensor Tower. Największym rywalem Fortnite nie tylko na platformach mobilnych, ale w ogóle jest PlayerUnkown’s Battlegrounds, które zostało również wydane na iOS zaledwie kilka dni po Fortnite. Jednakże przed PUBG wciąż długa droga do osiągnięcia bariery 100 milionów dolarów zarobku. Póki co gra zdołała zarobić zaledwie około 5,2 miliona dolarów w okresie 60 dni od premiery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite cieszy się ogromną popularnością na iOS i nokautuje PUBG

 0