Fortnite dodaje split-screen do swojego trybu multiplayer

Fortnite dodaje split-screen do swojego trybu multiplayer

Dawno, dawno temu rozgrywka wieloosobowa na podzielonym ekranie była jedynym sposobem na grę ze znajomym. Wraz z rozwojem technologii następowały nastąpiły zmiany w grach multiplayer, a kooperacja przerodziła się w grę online, wypierając podzielony ekran, który odszedł niemal w zapomnienie. Chociaż pojawiają się wciąż tytuły oferujące taką formę rozgrywki, są one bardzo nieliczne. Tera do tego nielicznego grona wyjątków dołącza Fortnite, które w najnowszej aktualizacji otrzymało możliwość gry na podzielonym ekranie.

Możliwość gry na podzielonym ekranie, to w zasadzie ciekawostka, ale bardzo mile widziana. Niewiele tytułów oferuje ten odchodzący coraz szybciej w zapomnienie tryb.

Wydana kilka dni temu aktualizacja Fortnite 11.30 przyniosła różne funkcje i zmiany, takie jak możliwość "sprawdzenia zawartości sklepu z przedmiotami za pomocą urządzenia mobilnego" oraz zmiana wskaźnika amunicji z paska na liczby. Największą jednak nowością jest bez wątpienia włączenie kooperacji na podzielonym ekranie.  Funkcja pozwala w duecie i drużynie ze znajomym na tej samej konsoli PlayStation 4 lub Xbox One. Oznacza to, że podzielony ekran nie jest dostępny na Nintendo Switch, PC ani na telefonie komórkowym, chociaż Epic Games podkreśla, że jest to wczesna wersja podzielonego ekranu i będą nadal ulepszać tę funkcję, co oznacza, że  nowa ​​funkcjonalność kiedyś może pojawić się na pozostałych platformach. Chwilowo funkcja ta jest wyłączona zarówno na PS4 i Xbox z powodu różnych problemów, jednak wkrótce wróci. 

Podział ekranu jest oczywiście ograniczony do trybów, w których obaj gracze będą należeć do tej samej drużyny. Ma to na celu uniknięcie oszukiwania poprzez współpracę pomimo bycia wrogami. Ta funkcja prawdopodobnie nie zostanie dodana do trybu solo. Tryb wieloosobowy i kooperacja na podzielonym ekranie stały się z czasem coraz mniej powszechne, ponieważ mnogość gier online sprawiła, że ​​ta funkcja jest ogólnie zbędna. Miło jest jednak zobaczyć, że Epic Games dodaje tę funkcję, dołączając do takich tytułów jak Borderlands 3, które oferują możliwość gry na podzielonym ekranie w 2019 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite dodaje split-screen do swojego trybu multiplayer

 0