Fortnite na PC doczeka się graficznych ulepszeń. Poznaliśmy zaktualizowane wymagania sprzętowe

Fortnite na PC doczeka się graficznych ulepszeń. Poznaliśmy zaktualizowane wymagania sprzętowe

Epic Games zapowiedział ulepszenia graficzne dla Fortnite w wersji PC. Aktualizacja trafi do gry 8 czerwca wraz ze startem nowego sezonu. Battle royale mimo upływu lat nadal wygląda dobrze, a zawdzięcza to oryginalnej, kolorowej warstwie wizualnej. Mimo tego deweloperzy uznali, że przydadzą się zmiany, które dotyczą też konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Jeśli chodzi o usprawnienia, tych doczekają się chmury, burza, ogień, woda czy cienie. Poprawiony zostanie też postprocessing, efekty bloom, oraz flary. Nowe poprawki będą dostępne pod ustawieniem Epickie i oczywiście oznacza to, że wzrosną wymagania sprzętowe. Nie dotyczy to jednak minimalnych i tu nadal potrzebujemy procesora pokroju Intel Core i3-3225 3,3 GHz, 4 GB RAM + karty graficznej Intel HD 4000, Iris Pro 5200.

Fortnite na PC doczeka się poprawy oprawy graficznej.

Rekomenduje się natomiast Intel Core i5-7300U 3,5 GHz, 8 GB RAM i NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD Radeon R9 280. Do najwyższych ustawień potrzebujemy Intel Core i7-8700 lub AMD Ryzen 7 3700X. Nie powinni martwić się użytkownicy starszych systemów operacyjnych Windowsa 7 i Windowsa 8.1, ponieważ deweloperzy zaznaczyli, że całość bez trudu ruszy również na tych edycjach oprogramowania Microsoftu. Kolejny sezon nadchodzi wielkimi krokami. Z ujawnionego teasera wiemy, że najpewniej dostaniemy zawieszki do broni oraz mleko, czyli standardowy przedmiot pozwalający regenerować zdrowie. Na koniec widzimy kolejną rzecz - nowoczesną broń. Tymczasem na serwery gry trafiło UFO "porywające" graczy z mapy i wyrzucające ich w kompletnie losowym punkcie.

Fortnite to najpopularniejsza gra Epic Games. Battle royale wygenerował łącznie ponad 9 miliardów dolarów przychodu w 2018 i 2019 roku. Obecnie deweloperzy zapewne mogą pochwalić się jeszcze lepszą statystyką. Nie zdradzono wprawdzie ile dokładnie firma zarobiła, aczkolwiek w przypadku czystego zysku mowa o kwocie 5,5 miliarda dolarów dochodu z dwuletniego okresu i jest to tym bardziej niesamowite, gdyż mamy do czynienia z projektem opartym na modelu free-to-play. Nie brakuje tutaj jednak sklepu z mikropłatnościami w tym przepustek bojowych, które jak widać przyciągają tłumy klientów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite na PC doczeka się graficznych ulepszeń. Poznaliśmy zaktualizowane wymagania sprzętowe

 0