Fortnite otrzyma nową mapę

Fortnite otrzyma nową mapę

Po kilku miesiącach od premiery autorzy jednego z najpopularniejszych obecnie Battle Royale zapowiedzieli kolejną mapę, która początkowo pojawi się dla wybranych użytkowników.

Choć Fortnite dość często oferuje nową zawartość, tak praktycznie od dłuższego czasu nie otrzymaliśmy nowej mapy. W tym czasie PUBG wzbogacił się aż o dwie lokacje (ostatnia wyszła kilka dni temu). Epic Games zdaje się dostrzegać prośby fanów, potwierdzając wprowadzenie do gry następnej lokacji. Dokładnie w aktualizacji 5.0 przeniesiemy się do zupełnie nowej krainy. Dla odmiany jest to typowo pustynny teren, który początkowo będzie dostępny wyłącznie dla posiadaczy płatnego trybu Ratowanie Świata, aczkolwiek w przyszłości na pewno trafi w ręce pozostałych fanów tego Battle Royala. Wraz z debiutem kolejnej lokacji nie mogło zabraknąć świeżych wątków fabularnych, w których poznamy odpowiedź na odwiecznie nurtujące nas pytanie — skąd wzięła się ta legendarna burza?

Fortnite otrzyma drugą mapę, aczkolwiek początkowo będzie ona dostępna wyłącznie w trybie Ratowanie Świata

Fortnite w wersji Battle Royale trafił na rynek pod koniec ubiegłego roku i niedługo po tym zyskał ogromną popularność, a także przegonił ówczesnego hegemona Playerunknown's Battlegrounds. Za wspomnianym sukcesem z pewnością stoi fakt, iż produkcja Epic jest w pełni darmowa natomiast w przypadku tytułu Bluehole musimy wyłożyć odpowiednią sumę gotówki. Warto wspomnieć, iż grze na platformie mobilnej iOS udało się wygenerować zysk na poziomie 100 milionów dolarów, co jak na model free-to-play jest wręcz fenomenalnym rezultatem. Niestety ciężko mówić tu o rekordzie, ponieważ konkurencyjne Clash Royale zdołało w ciągu 90 dni istnienia zarobić aż 154 mln dolarów. Mimo wszystko i tak należą się gratulacje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite otrzyma nową mapę

 0