Fortnite przyciągnęło już 125 milionów graczy

Fortnite przyciągnęło już 125 milionów graczy

Gra Fortnite bije rekordy popularności i nic nie jest w stanie jej zatrzymać. Twórcy pochwalili się właśnie kolejnym znaczącym osiągnięciem.

W ubiegłym roku Player Unknown’s Battlegrounds (PUBG) wszedł szturmem na rynek gier i stał się pierwszym tytułem zdolnym przebić DOTA 2 w liczbie jednoczesnych graczy na platformie Steam. Rosnąca popularność PUBG sprawiła, że wiele firm postanowiło zaadaptować rozgrywkę battle royale do swoich produkcji, a najbardziej popularną tego typu grą jest darmowa produkcja od Epic Games - Fortnite. Epic Games co prawda musi się liczyć z możliwością prawnych konsekwencji związanych z pożyczeniem zasad rozgrywki od PUBG, jednakże w udziałach rynkowych w tej kategorii gier Fortnite nie ma sobie równych. Epic wypuściło Fortnite Battle Royale we wrześniu 2017 roku i gra bardzo szybko przyciągnęła uwagę dziesiątek milionó graczy i nie ma żadnych oznak, żeby stan ten miał się zmienić. Teraz Epic ogłosiło, że ponad 125 milionów unikalnych graczy zalogowało się w grze od czasu premiery.

Do popularności Fortnite wszystkim przyczyniła się wciągająca rozgrywka i przyjemność płynąca z gry

 

 

Niemal natychmiastowa droga Fortnite na szczyt rankingów gier w dużej części podyktowana jest faktem, że gra jest darmowa oraz tym, że jest wszędzie dostępna niemal dla każdego. Epic Games oferuje Fortnite na PC, Xbox One, PlayStation 4 i urządzenia mobilne, a dodatkowo gra pojawia się na Nintendo Switch. Trzeba jednak oddać tej grze sprawiedliwość i poza faktem, że jest darmowa, to do jej popularności przede wszystkim przyczyniła się wciągająca rozgrywka i przyjemność z gry. W niedawnym artykule opublikowanym na portalu LiveScience pojawiły się treści, z których jasno wynika, że krótkie rundy w Fortnite i rozgrywka oparta o losowe szanse, sprawia, że gracz chce zagrać kolejną rundę tak samo, jak automaty do gier w kasynie przyciągają, by wrzucić kolejną monetę. Teraz do tego miksu przynoszącego grze niezwykłą popularność dochodzi jeszcze aspekt finansowy. Epic w ubiegły miesiącu ogłosiło, że przeznaczy sto milionów dolarów na nagrody w turniejach rozgrywających się w sezonie 2018/2019.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite przyciągnęło już 125 milionów graczy

 0