Fortnite stał się e-sportową dyscypliną olimpijską

Fortnite stał się e-sportową dyscypliną olimpijską

Olympic Esports Week jest Olimpiadą dla graczy, która startuje 22 czerwca. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli sprawdzić swe umiejętności w wielu różnych grach nastawionych na rywalizację, a teraz do tej listy dołączył oficjalnie Fortnite.

Fortnite oficjalnie grą olimpijską

Fortnite niegdyś bardzo popularny darmowy battle royale, dziś o tamtych rekordach może pomarzyć, jednak gra nadal nie narzeka na brak zainteresowania. Dodatkowo produkcja Epic Games została wpisana na listę e-sportowej Olimpiady jako jedna z dyscyplin. Wydarzenie organizuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i to on decyduje, jaka produkcja pojawia się na takiej liście. Dwunastu graczy w ramach Fortnite Champion Series weźmie udział w zawodach strzeleckich wspieranych przez Międzynarodową Federację Sportów Strzeleckich na specjalnej wyspie Fortnite.

Fortnite stał się jedną z gier Olympic Esports Week.

Olimpiada dla graczy

Nie będzie więc żadnych bitew do ostatniego żywego gracza ani demonstracji budowania, ale dzięki temu zobaczymy w akcji najlepszych zawodników, a o wygranej potencjalnie zdecyduje czysty skill, a nie dodatkowe umiejętności czy osłony w postaci budowania.

Jednocześnie MKOl ruszył ze sprzedażą biletów na Olympic Esports. Jeżeli ktoś wybiera się do Singapuru między 22 a 25 czerwca, to za bilet wstępu zapłaci 10 SGD (około 7,50 USD) za jeden dzień lub 20 SGD (15 USD) za trzy dni zawodów rozpoczynających się 23 czerwca. Turniej w Fortnite odbędzie się 24 czerwca i będzie transmitowany online na stronie internetowej Olympics.com i w mediach społecznościowych organizacji.

Olympic Esports Week bez CS:GO i League of Legends

Na liście Olympic Esports Series umieszczono dziewięć gier. Znajdziemy tu grę taneczną Just Dance, czy Gran Turismo, jak również wyścigi kolarskie Zwift czy nawet szachy internetowe. Dodanie wyspy Fortnite jest zgodne z celami e-sportowymi Komitetu: jest to „pokojowa rywalizacja” z fizycznym odpowiednikiem. Dodanie Fortnite to ciekawy krok, lecz nadal brakuje typowo e-sportowych gier takich jak CS:GO czy League of Legends.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite stał się e-sportową dyscypliną olimpijską

 0