Fortnite w wersji na Androida pojawi się latem. Epic zapowiada nowości

Fortnite w wersji na Androida pojawi się latem. Epic zapowiada nowości

Epic Games postanowiło zabrać stanowisko w sprawie przybliżonej daty premiery swojego Battle Royala w wersji na Androida. Jak się okazuje nastąpi, to już niedługo. 

Fortnite w ciągu ostatnich miesięcy zyskał rekordową popularność przebijając pod tym względem odwiecznego rywala Playerunknown's Battlegrounds. Nie da się ukryć, iż za wspomnianym sukcesem stoi głównie model free-to-play, na jakim jest oparta produkcja Epic Games. W wyniku ogromnego zainteresowania społeczności deweloper podjął decyzję o przeniesieniu swego Battle Royala także na platformy mobilne, czego efektem jest kwietniowa premiera na smartfonach wyposażonych w system iOS. Niestety pod tym względem fani Androida pozostawali nieco w tyle, gdyż twórcy nie sprecyzowali nawet ogólnej daty premiery wersji dedykowanej ich systemowi. Jednak obecnie sytuacja się zmieniła, a my mniej więcej wiemy już na czym stoimy.

Fortnite w wersji na Androida ma pojawić się latem bieżącego roku

Choć nadal nie znamy konkretnego terminu debiutu, to z opublikowanej przez Epic Games wiadomości wynika, że nastąpi on latem bieżącego roku (zapewne szczegółowe daty padną w przyszłym miesiącu). Przy okazji omówiono również zmiany, jakie czekają posiadaczy mobilnego wydania gry. Otóż dodane zostaną m.in. czat głosowy oraz konfigurowalny HUD. Poprawie ulegnie też ogólna wydajność produktu, na którą część fanów Apple skarżyła się jakiś czas temu. Gra na platformie iOS pojawiła się około 2 miesiące temu i do tej udało się jej zarobić aż 50 milionów dolarów. To imponujący wynik zważywszy na fakt darmowej dystrybucji Fortnite. Z drugiej strony idealnie obrazuje ile pieniędzy są w stanie wydać ludzie na niezobowiązujące wirtualne dodatki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite w wersji na Androida pojawi się latem. Epic zapowiada nowości

 0