Fortnite wygenerowało poteżne pieniądze w dwóch pierwszych latach

Fortnite wygenerowało poteżne pieniądze w dwóch pierwszych latach

Zapewne mało kto pamięta, że wydany w 2017 roku Fortnite nie zaliczył wcale jakiegoś rewelacyjnego startu i daleko było mu do topowych shooterów obecnych w tym czasie na rynku. Jednak po wprowadzeniu przez Epic Games darmowego trybu battle royale i błyskawicznym wzroście popularności w 2018 roku Fortnite wygenerował w pierwszym roku ponad 5 miliardów dolarów, co ujawniają nowe dokumenty finansowe. Z dokumentu, upublicznionego w ramach bitwy sądowej Epic z Apple w związku z praktykami App Store tego drugiego producenta, wynika, że ​​gra wygenerowała firmie Epic łącznie ponad 9 miliardów dolarów przychodu w 2018 i 2019 roku, co jest niesamowitym wynikiem, a dziś -  prawie w połowie 2021 roku - kwota zapewne jest już znacznie wyższa.

Gra wygenerowała firmie Epic łącznie ponad 9 miliardów dolarów przychodu w 2018 i 2019 roku.

Fortnite

Co prawda w dokumencie nie opisano, ile Epic konkretnie zarobiło na Fortnite, jeśli chodzi o czysty zysk, ale firma zgłosiła ponad 5,5 miliarda dolarów dochodu z dwuletniego okresu i zakładać można, że w bardzo dużej części odpowiedzialny jest za niego właśnie hit free-to-play. W dokumencie firma przewidziała, że ​​w 2020 r. osiągnie prawie 3,6 miliarda dolarów przychodu. Epic zazwyczaj nie udostępnia publicznie sprawozdań finansowych, ale ostatnie zeznania CEO Tima Sweeneya wskazują, że w rzeczywistości zarobiła znacznie więcej: 5,1 miliarda dolarów. Kwota ta zapewne byłaby znacznie większa, gdyby nie inwestycje związane z Epic Games Store, gdzie firma wydaje naprawdę dużo pieniędzy (choćby na ekskluzywne umowy), by przyciągnąć do siebie nowych graczy. 

Przychody z Fortnite znacznie przewyższały wszelkie inne biznesy firmy, które Epic prowadziło w tamtym czasie - „inne gry” (takie jak Rocket League, nabyte przez Epic w 2019 r.) przyniosły 108 mln USD przychodów w 2018 i 2019 r., a silnik Epic przyniósł ponad 221 mln USD za ten sam zakres. Sklep Epic Game Store, uruchomiony pod koniec 2018 roku, przyniósł łącznie 235 milionów dolarów w latach 2018-2019. Jak więc dobrze widać, to Fortnite jest obecnie głównym motorem napędowym Epic Games, nic więc dziwnego, że firma tak mocno promuje i wspiera ten produkt (ostatnio w grze pojawił się nawet słynny piłkarz Neymar Jr).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite wygenerowało poteżne pieniądze w dwóch pierwszych latach

 0