Fortnite z kolejnym imponującym rekordem liczby widzów

Fortnite z kolejnym imponującym rekordem liczby widzów

Fortnite, a konkretniej jego darmowy moduł Battle Royale, staje się kulturowym fenomenem i gra pokonuje kolejne rekordy, bijąc w kilku aspektach nawet PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że streamer Tyler "Ninja" Blevins pobił rekord na Twitchu w ilości oglądających go w jednym momencie widzów, przekraczając liczbę 500 tysięcy ludzi (w sumie to przy wsparciu popularnego piosenkarza Drake'a uzyskano nawet 630 tysięcy widzów), czego dokonał oczywiście w grze Fortnite. Rekord ten jest już nieaktualny, ponieważ Ryan Wyatt z YouTube'a ujawnił, że turniej zorganizowany przez niejakiego Rubiu5, który przyciągnął 100 najlepszych hiszpańskojęzycznych graczy w Fortnite, mógł pochwalić się wynikiem 1,1 mln jednoczesnych widzów w czasie streamu pokazującego ElrubiusOMG w akcji. Wydarzenie to wygenerowało łącznie 42 mln wyświetleń od 100 youtuberów, a warto podkreślić, że rekordowy stream transmitowany był także przez inne osoby w tym czasie i jeśli połączyć te wyniki, rekord byłby jeszcze bardziej wyśrubowany.

Fortnite przyciągnął przed ekrany ponad milion widzów jednocześnie - nowy rekord streamingu

YouTube zdradził także kilka innych imponujących (choć może już nie tak bardzo) osiągnięć Fortnite . I tak, gra Epic Games była bohaterką największej ilości wideo publikowanych w serwisie w ubiegłym miesiącu. Poza tym, tytuł ten był drugą najchętniej oglądaną grą na YouTube (niestety nie ujawniono jaki był numer jeden). Oczywiście nie należy się dziwić, że YouTube tak chętnie dzieli się tymi statystykami, ponieważ pokazuje to nie tylko popularność samego Fortnite, ale i ich platformy, co jest naturalnie przytykiem w stronę Twitcha. Warto bowiem przypomnieć, że gigant rynku wideo miał chrapkę na ten streamingowy serwis dla graczy, ale ostatecznie przegrał z Amazonem. Najnowsze osiągnięcia pokazują jednak, że YouTube jest w stanie rywalizować z Twitchem także jeśli chodzi o gry.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite z kolejnym imponującym rekordem liczby widzów

 0