Fortnite z nowym trybem wydajności. Płynna rozgrywka na iGPU

Fortnite z nowym trybem wydajności. Płynna rozgrywka na iGPU

Wymagania sprzętowe dla gry Fortnite są raczej dość niskie i o ile posiadamy gamingowy komputer z ostatniej dekady, nie powinniśmy mieć problemów z zagraniem w tę niezwykle popularną strzelankę. Doznania w takim przypadku mogą jednak nie być najlepsze, szczególnie jeśli zależy nam na płynności, która pozwoli realnie rywalizować z innymi graczami w sieci. Tu na ratunek przychodzi Epic Games, które zapowiedziało nowy tryb wydajności (Performance Mode) dla Fortnite. Ten pomóc ma tym wszystkim graczom, którzy posiadają naprawdę słaby sprzęt. Nowy tryb poprawiający wydajność na wszystkich komputerach PC udostępniony ma być dziś, 15 grudnia, ale na razie oferowany będzie on w wersji alfa. 

Epic Games zapowiedziało nowy tryb wydajności (Performance Mode) dla Fortnite. Ten pozowli cieszyć się płynną grą na naprawdę słabych PC. 

Tryb wydajności dostępny będzie do wyboru w menu ustawień gry i oferować ma znaczącą poprawę wydajności gry poprzez obniżenie jakości obrazu, co zmniejszy zużycie pamięci oraz obciążenie procesora i karty graficznej. Ten tryb pozwoli graczom na słabszym sprzęcie, którzy już grali na niskim poziomie skalowania, doświadczyć płynniejszej rozgrywki. Większość użytkowników może włączyć tryb wydajności specjalną opcją i będzie on obsługiwać tylko tryb kreatywny i Battle Royale. Użytkownicy starszych komputerów zobaczą komunikat, który zaproponuje im przełączenie na ten tryb jako na zalecany sposób zabawy. Co więcej, przy okazji wprowadzenia trybu wydajności Epic Games umożliwi graczom rezygnację z tekstur wysokiej rozdzielczości (można będzie to wybrać w opcjach instalacji gry w programie startowym Epic Games), co pozwoli im zwolnić nieco miejsca na dysku (ok.14 GB).

Czego zatem możemy się spodziewać po nowym trybie wydajności? „Tryb wydajności działa dzięki obniżaniu jakości graficznej w celu poprawy płynności gry i stanowi atrakcyjną opcję dołączenia do gry dla nowych użytkowników, o ile tylko ich komputery spełniają wymagania systemowe Fortnite. W połączeniu z opcją deinstalacji tekstur wysokiej rozdzielczości gracze mogą teraz wskoczyć do gry szybciej niż kiedykolwiek, lecz nadal cieszyć się nią tak, jak to założyliśmy” - czytamy na blogu Fortnite. Poniżej znajdziecie kilka typowych wskaźników liczby kl./s, zarejestrowanych na laptopach pracujących na już istniejących niskich ustawieniach skalowania w standardowym meczu w oddziałach, w porównaniu do identycznego meczu w trybie wydajności (w obu przypadkach użyto rozdzielczości 720p). Jak widać wzrosty liczby kl./s są tu przeszło dwukrotne, sprawiając w obu przykładach, że z niegrywalnej gry otrzymujemy całkiem płynną rozgrywkę. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite z nowym trybem wydajności. Płynna rozgrywka na iGPU

 0