Fortnite z rekordową pulą nagród w turniejach esportowych

Fortnite z rekordową pulą nagród w turniejach esportowych

Epic Games zaskoczyło wszystkich ogłaszając, że na nagrody w turniejach w Fortnite przeznaczone zostanie aż 100 milionów dolarów.

Fortnite to hit ostatnich miesięcy i nikogo chyba nie przekonywać, że jest to tytuł, który czeka świetna przyszłość. Epic Games nie przechodzi jednak na odpoczynek, a planuje dalszy rozwój i ekspansję na nowe tereny. Deweloper chce zmierzyć się z najpopularniejszymi grami turniejowymi i zrzucić je z podium. Studio oznajmiło, że przeznaczą astronomiczną kwotę 100 milionów dolarów na nagrody w turniejach w Fortnite. Jest to kwota tak wielka, że w porównaniu z innymi tytułami wydaje się aż absurdalna. Nawet jeśli wziąć pod uwagę, że te 100 milionów dolarów, to pula przeznaczona na wszystkie turnieje w latach 2018-2019, to i tak jest to astronomiczna suma pieniędzy. Fortnite zarabia ogromne pieniądze, z wraz z dalszym wzrostem popularności i wejściem w wielkim stylu na scenę esportową, będzie zarabiać jeszcze więcej.

Epic Games pokazuje, że Fortnite wyrosło na tytuł z potężnymi możliwościami

Epic chce przejąć miejsce okupowane przez trzy najpopularniejsze gry turniejowe w Europie, czyli Dota 2, League of Legends i oczywiście CS:GO. Tak ogromna suma ma przyciągnąć znane drużyny do udziału w turniejach. A za nimi jak wiadomo będą podążać sponsorzy oraz widownia. A na ten ostatni aspekt Fortnite z pewnością nie może narzekać. Gra bije rekordy na platformie Twitch i jest najczęściej oglądanym tytułem. Pula nagród przeznaczona na turnieje Fortnite bije wszystkie wspomniane wcześniej produkcje na głowę. Ubiegłorocznym rekordzistą była Dota 2. Valve udało się zebrać 25 milionów na nagrody i to przeprowadzając akcję sprzedażową gier. W CS:GO przeznaczono 20 milionów na mistrzostwa, a League of Legends to "skromne" 12 milionów dolarów na nagrody.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite z rekordową pulą nagród w turniejach esportowych

 0