Forza Horizon 5 najgorętszą premierą w historii Xbox Game Studios. 4,5 miliona graczy!

Forza Horizon 5 najgorętszą premierą w historii Xbox Game Studios. 4,5 miliona graczy!

Mamy pierwszy przebój z prawdziwego zdarzenia w tej generacji konsol Xbox. Gracze oszaleli na punkcie Forza Horizon 5.

Forza Horizon 5 to największa premiera w historii całego Xbox Game Studios - pochwalił się na Twitterze Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie. W grę zagrało do tej pory 4,5 miliona osób, wliczając w to pecetowców, a także posiadaczy konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S. W szczytowym momencie przed ekranami było ich trzy razy więcej niż w 2018 roku, po premierze Forza Horizon 4. Jest to nie tylko zasługa bardzo wysokiej jakości samej gry, ale także polityki Microsoftu, zgodnie z którą każda duża produkcja first-party (czyli opracowana przez jednego z deweloperów należących do Xbox Game Studios) trafia na premierę do usługi Xbox Game Pass.

Forza Horizon 5 zaraz po premierze zgromadziła jednocześnie przed komputerami i konsolami nawet 4,5 miliona osób. To największa premiera w historii Xbox Game Studios.

"Przez lata inwestowaliśmy w Xboksa, tak aby mogło na nim grać jak najwięcej osób. Z póki co ponad 4,5 milionem graczy na PC, w chmurze i na konsolach Forza Horizon 5 to dowód na spełnienie naszej obietnicy. Największa premiera w historii gier Xbox Game Studios, w szczycie trzy razy więcej graczy niż przy Forza Horizon 4. Dziękuję wszystkim i gratuluję zespołowi PlayGround Games [twórcom Forza Horizon 5 - przyp. red.]" - napisał Spencer na Twitterze.

Forza Horizon 5 to bez wątpienia jedna z najgorętszych gier tego roku. Nie ze względu na miejsce akcji (tym razem ścigamy się w upalnym Meksyku), a z powodu ogromnego zainteresowania i bardzo wysokich ocen, wystawianych przez recenzentów i przez samych graczy. W portalu Metacritic wersja na Xbox Series X cieszy się średnią 9,2/10 w przypadku mediów branżowych oraz 8,8/10 w przypadku użytkowników portalu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forza Horizon 5 najgorętszą premierą w historii Xbox Game Studios. 4,5 miliona graczy!

 0