Foxconn inwestuje 10 mld USD w fabrykę LCD w USA

Foxconn inwestuje 10 mld USD w fabrykę LCD w USA

Jeden z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie, Foxcconn, właśnie ogłosiły plany wybudowania fabryki w Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Inwestycja opiewa na kwotę 10 miliardów dolarów.

Infrastruktura tajwańskiej firmy w USA będzie wybudowana na obszarze o wielkości 1,5 km2, a same budynki będą rozciągały się na 1000 akrów. Tamtejszy dziennik Journal Sentinel podaje, że fabryka będzie trzykrotnie większa od Pentagonu, a także tym samym otworzy się 13,000 miejsc pracy. Początkowo zatrudnionych będzie 3000 osób, a średnie roczne wynagrodzenie ma wynosić 53,900 USD. W Wisconsin mają być wytwarzane wyświetlacze. Prezes Foxconn Terry Gou zaznaczył, że w Ameryce nie ma ani jednej fabryki ekranów LCD z najwyższymi rozdzielczościami (miał na myśli 8K) i chciałby to zmienić.

Fabryka Foxconn w Wisconsin to ogromna inwestycja, ale rząd USA przekaże subsydium w wysokości 3 mld USA, z pieniędzy podatników stanu Wisconsin.

Amerykańska fabryka Foxconn będzie odpowiedzialna za wyświetlacze typu infotainment używane w samochodach, jak również ma produkować panele dla telewizorów oraz komputerów. Przy pracach konstrukcyjnych będzie brało udział około 10,000 osób, a do tej liczby może dojść jeszcze kolejne 11,000 pracowników będących partnerami lub zaopatrzycielami firmy. Nie wiadomo w tym momencie, czy baza produkcyjna w Wisconsin jest jedną z trzech fabryk Apple'a zapowiedzianych wczoraj przez prezydenta USA Donalda Trumpa; nie dysponujemy także informacjami kiedy zostaną rozpoczęte prace konstrukcyjne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Foxconn inwestuje 10 mld USD w fabrykę LCD w USA

 0