Foxconn powierzy produkcję iPhone'ów robotom

Foxconn powierzy produkcję iPhone'ów robotom

Tajwański Foxconn, największy producent elektroniki użytkowej, podzespołów mobilnych (m.in. dla Apple i Samsunga) i komponentów komputerowych postanawia zautomatyzować proces produkcyjny, wykorzystując tzw. Foxboty.

Foxconn produkuje Foxboty już od kilku lat, obecnie około 10 tys. Sztuk rocznie i zamierza systematycznie wdrażać je aby zastąpić ludzi w wykonywaniu czynności potencjalnie niebezpiecznych bądź niezwykle powtarzalnych. Z biegiem czasu, drugi etap implementacji Foxbotów będzie polegać na ich redukcji, a ostatecznie fabryki zostaną zautomatyzowane w całości - jedynym czynnikiem ludzkim będą osoby odpowiedzialne za logistykę, testowanie produktów i inspekcje.

Tajwański koncern w zeszłym roku ogłosił, że wraz z rokiem 2020 w swoich chińskich fabrykach zamierza osiągnąć współczynnik automatyzacji na poziomie 30%. W marcu Foxconn podał informację, że w jednej z fabryk poprzez automatyzację wyparł 60,000 miejsc pracy w jednej z fabryk.

Początkowe koszty robotyzacji są dość wysokie, ale w dłuższej perspektywie taki rodzaj siły roboczej jest tańszy w utrzymaniu. Foxconn zdaje sobie sprawę, że automatyzacja jest nieunikniona.

Foxconn zatrudnia 1,2 miliona pracowników z czego milion z nich zamieszkuje w Chinach. Jedna z największych fabryk firmy produkuje pół miliona iPhone'ów dziennie.

Komentarze do: Foxconn powierzy produkcję iPhone'ów robotom


Ładuję...