Fractal Design Celsius – kompaktowe układy chłodzenia cieczą

Fractal Design Celsius – kompaktowe układy chłodzenia cieczą

Fractal Design przedstawił nową serię kompaktowych układów chłodzenia cieczą, Celsius. Do sprzedaży trafią dwa modele, różniące się rozmiarem chłodnicy.

Celsius S24 ma chłodnicę w rozmiarze 240 milimetrów, z kolei Celsius S36 - 360 milimetrów. Jak twierdzi producent, oba urządzenia są następcami odpowiedników z aktualnej serii Kelvin i cechują się licznymi usprawnieniami. Pompka jest ponoć zdecydowanie cichsza, montaż łatwiejszy, a sterowanie wentylatorami uproszczono poprzez umieszczenie na chłodnicy centralnego rozgałęziacza. To ostatnie rozwiązanie przypomina pomysł inżynierów EK Water Blocks i chłodzenia z linii EK-XLC Predator. Dzięki zastosowaniu złączek w popularnym rozmiarze G1/4'' rozbudowa oraz konserwacja układu nie powinny stanowić problemu, z kolei oplot założony na węże nadaje całości bardziej estetycznego wyglądu. Zniknęły tym samym znane z serii Kelvin sprężyny przeciwdziałające załamaniom, które wiele osób krytykuje za, delikatnie mówiąc, spartański wygląd.

Zestawy Fractal Design Celsius zastąpią obecną serię Kelvin. Zdaniem producenta są cichsze, zdecydowanie łatwiejsze w montażu i bardziej estetyczne.

Każdy zestaw dostarczany jest z adekwatną liczbą wentylatorów Dynamic X2, wyposażonych w złącze 4-pin PWM i charakteryzujących się prędkością w przedziale 500 - 2000 obr./min. Według oficjalnych danych technicznych każdy taki wentylator potrafi przepchnąć 87,6 stopy sześciennej powietrza na minutę, generując jednocześnie hałas na poziomie 32,2 dBA. Oprócz rzeczonych wentylatorów w opakowaniu znajdziemy także zestaw montażowy dla każdej współczesnej podstawki, m.in. AM4, AM3+, LGA 2066, LGA 2011(-3) oraz LGA 115x. Co więcej, producent oferuje również 5-letnią gwarancję. Ceny na rynek amerykański ustalono na 109 oraz 129 USD, odpowiednio za wersję 240- i 360-milimetrową. Europejskie progi nie są chwilowo znane. Sprzęt, jak deklaruje Fractal Design, powinien trafić na półki sklepowe w ciągu najbliższych dni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fractal Design Celsius – kompaktowe układy chłodzenia cieczą

 0