From Software nie wyklucza powstania Elden Ring 2

From Software nie wyklucza powstania Elden Ring 2

Elden Ring uzyskał sympatię graczy i zdobył sporo nagród, a to wszystko przełożyło się na wysoką sprzedaż. Chociaż teraz FromSoftware oficjalnie nie pracuje nad kontynuacją gry tylko rozwija fabularne DLC do pierwszej części, to nie wyklucza powstania Elden Ring 2.

Elden Ring 2 to odległa przyszłość, ale temat sequela z racji sukcesu jaki odniosła pierwsza odsłona pojawia się w mediach. Do tych spekulacji odniósł się Hidetaka Miyazaki z FromSoftware, który powiedział, że studio nie wyklucza stworzenia kontynuacji. Miyazaki jest reżyserem takich produkcji jak Demon’s Souls, Dark Souls, Bloodborne i Elden Ring, a więc uznanych tytułów. Serwis IGN spytał go, czy jest coś więcej do ogłoszenia poza nadchodzącym dodatkiem do Elden Ringa.

Twórca Elden Ringa nie wykluczył powstania kontynuacji w przyszłości.

„Nie chcemy na razie mówić, że to koniec sagi Elden Ring. Wydaje mi się, że powiedzieliśmy podobną rzecz po wydaniu Dark Souls 3. Nie chcieliśmy składać konkretnych deklaracji. Podobnie jest z Elden Ring. Nie chcemy palić wszystkich mostów. Być może w przyszłości pojawi się więcej pomysłów. Nie mamy obecnie żadnych planów stworzenia drugiego DLC ani kontynuacji, ale zdecydowanie nie chcemy przekreślać takiej możliwości. Uważamy, że może być coś w przyszłości” – powiedział Hidetaka Miyazaki.

Według Bandai Namco od debiutu w lutym 2022 roku Elden Ring sprzedał się w 23 milionach egzemplarzy. Jeśli chodzi o dodatek to Shadow of the Erdtree wprowadzi nową historię, nową krainę i bardziej zaawansowane funkcje RPG.

Gracze będą potrzebowali podstawowej wersji gry, aby zagrać w Shadow of the Erdtree, które jest już dostępne w przedsprzedaży w dwóch wersjach: standardowej kosztującej 31,99 USD oraz Premium wycenionej na 39,99 USD. Warto wspomnieć, że sam Elden Ring na Steamie to koszt 59,99 USD. DLC zadebiutuje 21 czerwca 2024 roku na PC, PlayStation 5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: From Software nie wyklucza powstania Elden Ring 2

 0