FSP szaleje na Computex. Firma zaprezentowała nowy zasilacz o mocy 2500 W

FSP szaleje na Computex. Firma zaprezentowała nowy zasilacz o mocy 2500 W

FSP zaprezentowało na targach Computex najnowszą linię zasilaczy ATX 3.0, która obejmuje jednostki o mocy nawet do 2500 W z najnowszymi złączami PCIe Gen 5.0.

FSP Anemoi

Na stoisku FSP znaleźć można było mnóstwo zasilaczy do obejrzenia, a jednym z najbardziej ekscytujących był produkt o nazwie kodowej „Anemoi”, który jest standardową jednostką ATX 3.0 o wymiarach 150 x 150 x 86 mm. Jest to zasilacz o mocy 1000 W ze złączami PCIe Gen 5, ale tym, co czyni go wyjątkowym, jest dodanie kilku aluminiowych żeber radiatora, co przekładać ma się na zaawansowane rozwiązanie chłodzące zapewniające optymalną wydajność wewnątrz urządzenia. Zasilacz ma certyfikat 80 Plus Platinum, a jego wnętrze prezentuje się naprawdę imponująco. 

Następnym zasilaczem jest gigantyczny FSP Cannon Pro, który jest masywną jednostką o mocy 2500 W i wymiarach 150 x 200 x 86 mm, przeznaczoną dla systemów przetwarzania brzegowego, serwerów i stacji roboczych. Jednostka zawiera również dwa złącza PCIe Gen 5.0 i jest dostępna w rozszerzonej obudowie ATX. Ten zasilacz może obsługiwać do czterech kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 o TGP do 450 W. Chociaż zasilacz ma tylko 2 złącza Gen 5.0, znajdziemy tu również sześć złączy PCIe, które mogą dostarczać do 900 W mocy do kart graficznych za pośrednictwem adaptera.

Nowy model Hydro PTM PRO

FSP rozszerzyło też swoją serię Hydro PTM PRO o nową jednostkę o mocy 1650 W, która jest także wyposażona w podwójne złącza PCIe Gen 5.0 w tej samej obudowie o wymiarze 150 x 180 x 86 mm i certyfikacie 80 Plus Platinum. Dla użytkowników Mini-ITX firma zaprezentowała Dagger Pro L, czyli zasilacz w formacie SFX-L o mocy 1200 W z oceną 80 PLUS Platinum i obudową o wymiarach 125 x 125 x 63,5 mm. Standardowy Dagger jest zaś dostępny w kolorze białym i doczekał się wersji PCIe Gen 5.0.

Chłodzenie MX09

Oprócz zasilaczy FSP zaprezentowało również chłodzenie MX09, które jest radiatorem typu dwie wieże dla procesorów. Jego wymiary to 147 x 149 x 160 mm, cooler jest kompatybilny z wyższymi modułami DIMM, a także pozostawia wystarczająco dużo miejsca na instalację wentylatora pośrodku. Firma ujawniła, że ​​chłodzenie procesora zapewnia o 2-3 stopnie Celsjusza niższe temperatury niż Noctua NH-D15. Ma konstrukcję z 7 rurkami cieplnymi, która jest uzupełniona kanciastym układem aluminiowych żeber z dużymi szczelinami pośrodku, aby skutecznie wypychać gorące powietrze. Firma nie ujawniła ceny ani dostępności, ale podać ma szczegóły w nadchodzących miesiącach. 

Źródło: WccfTech

Producent ogłosił również, że zaktualizuje swoje główne portfolio produktów o nowy i odświeżony schemat nazewniczy oraz produkty z serii VITA, ADVAN i MEGA.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FSP szaleje na Computex. Firma zaprezentowała nowy zasilacz o mocy 2500 W

 0