FSP szykuje zasilacz z chłodzeniem wodnym

FSP szykuje zasilacz z chłodzeniem wodnym

Chłodzenie wodne stosowane jest już dość powszechnie wśród entuzjastów PC i nie ogranicza się jedynie do procesorów czy kart graficznych. Firma FSP postanowiła jednak pójść o krok dalej i zaprezentowała pierwszy masowo produkowany zasilacz z blokiem wodnym.

Gwoli ścisłości warto przypomnieć, że już dekadę temu firma Koolance oferowała zasilacze chłodzone wodą, ale nie były to tak masowe produkty, jak te planowane przez FSP, a nie mogły się także pochwalić certyfikatem 80 Plus Platinum. Hydro PTM+ opracowany został przy współpracy z firmą Bitspower, a jego pełnoprawna prezentacja nastąpić ma dopiero na targach Computex, które ruszają pod koniec miesiąca. Zasilacz charakteryzować ma się mocą 1200 W, ale zastosowanie wodnego chłodzenia pozwoli zwiększyć maksymalne obciążenie jednostki o 200 W do 1400 W. Za utrzymywanie niskich temperatur odpowiada także wentylator i wydaje się to nieco dziwne, iż ten w ogóle potrzebny jest przy zastosowaniu bloku wodnego.

Hydro PTM+ to pierwszy zasilacz chłodzony cieczą, który może pochwalić się certyfikatem 80 Plus Platinum. Pytanie tylko, czy tego typu rozwiązanie jest komuś potrzebne?

By zwiększyć efektywność zasilacza producent zastosował również zestaw zintegrowanych czujników, które pilnować będą jego pracy. Kiedy obciążenie spadnie do 50%, uruchomi się „tryb cichy”, w czasie którego wentylator przestaje działać, a zasilacz dostarczać będzie tylko 600 W. Oczywiście nie mogło tu także zabraknąć podświetlenia RGB wykorzystującego LED-y, a urządzenie zdaje się być też w pełni modularne. FSP zapewnia, iż zdaje sobie sprawę, że przepuszczanie wody przez „skrzynkę z elektrycznością” może budzić pewne obawy, ale całość ma być odpowiednio zabezpieczona, a pomysł motywowany jest podobno zapotrzebowaniem na tego typu sprzęt. Na więcej szczegółów, w tym cenę Hydro PTM+, musimy poczekać do przyszłego tygodnia, kiedy to ruszają targi Computex. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FSP szykuje zasilacz z chłodzeniem wodnym

 0